Kramerová si na domácí půdě vyskákala čtvrté vítězství v řadě, Karolína Indráčková znovu na bodech

Kramerová si na domácí půdě vyskákala čtvrté vítězství v řadě, Karolína Indráčková znovu na bodech

4 min 20 s

Světový pohár ve skoku na lyžích žen se na dva dny zastavil v rakouském Ramsau. Jediný naplánovaný závod ovládla domácí reprezentantka Marita Kramerová, jež zvítězila počtvrté v řadě. Na body dosáhla Karolína Indráčková za 27. místo, Klára Ulrichová do druhého kola nepostoupila.


Mladší ze dvou českých reprezentantek, které se z kvalifikace probojovaly do hlavního závodu, Klára Ulrichová, přišla na řadu jako třetí v pořadí. Doletěla do vzdálenosti 78,5 metru a musela čekat, jak se povede ostatním konkurentkám.

Bohužel, Ulrichovou postup minul. Ovšem alespoň jedna česká zástupkyně do druhého kola pronikla, Karolíně Indráčkové vynesl skok dlouhý 83,5 metru pěkné 22. místo. Nejlépe se vedlo velké favoritce Maritě Kramerové (92 m), druhou Katharinu Althausovou (88,5 m) prvním skokem porazila o 7,7 bodu.

Karolína Indráčková zaznamenala ve druhém kole propad, neboť dopadla k zemi na značce 72 metrů, v součtu bodů se česká jednička musela spokojit s 27. pozicí.

Bitva o vítězství příliš dramatická nebyla. Katharina Althausová skokem do vzdálenosti 90 metrů sice vyvinula na Maritu Kramerovou tlak, avšak Rakušanka výkon německé konkurentky vyrovnala a díky komfortnímu náskoku z prvního kola mohla slavit vítězství. Stupně vítězů doplnila Slovinka Urša Bogatajová (90 m a 89 m).

„Mile mě překvapila Anežka Indráčková, která v 15 letech poprvé skákala ve Světovém poháru a počínala si nad očekávání dobře, k postupu do hlavního závodu jí moc nechybělo. Její sestra Klára zvládla první finálové kolo dobře, ve druhém se odrazila příliš brzy, body ale bereme. Klára Ulrichová se krůček po krůčku zlepšuje, brzy snad také zaboduje. V Rakousku ještě zůstáváme na soustředění, týden po Vánocích nás pak čekají závody ve slovinském Ljubnu,“ prohlásil po pátečním závodě trenér Antonín Hájek.

Jak již zmínil trenér Hájek, tak skokanky Světového poháru se mohou těšit z dvoutýdenní pauzy od závodění a na přelomu roku je čekají dva závody ve slovinském Ljubnu.

Kompletní výsledky ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině