Koudelka ve středu do druhého kola nepostoupil, další body získala Karolína Indráčková

Koudelka ve středu do druhého kola nepostoupil, další body získala Karolína Indráčková

3 min 10 s

Roman Koudelka při svém posledním závodě v letošním seriálu Světového poháru nezopakoval úterní deváté místo. V norském Trondheimu nepostoupil do druhého kola, když celkově obsadil 35. příčku. Naopak další body do sbírky přidala Karolína Indráčkovi, jež brala 29. pozici.


Koudelka se na můstku objevil v době, kdy skokanům příliš nepřály povětrnostní podmínky. Český reprezentant přičítal deset bodů. Svůj pokus natáhl do vzdálenosti 117 metrů, avšak na postup do druhého kola to nestačilo. V konečném umístění Koudelkovi patřilo 35. místo. 

 

Ženské závodnice stejně jako v úterý skákaly i kvalifikaci. Veronika Jenčová zapsala 99,5 metru, na rozdíl od svých krajanek ale odečítala za vítr. Naopak s horšími podmínkami se musely popasovat Klára Ulrichová (98,5 m) i Karolína Indráčková (95 m), nicméně tento úkol zvládly a postoupily z 34. a 36. příčky. 

 

Na silný vítr proti v prvním kole doplatila Klára Ulrichová, jež za vítr přičetla téměř osmnáct bodů. Snažila se svůj skok natáhnout, co to šlo, nicméně její výkon nakonec na postup nestačil, a tak skončila na 39. pozici. 

 

Podobně jako v úterý, i ve středu se do druhého kola dostala Karolína Indráčková. A i tentokrát těsně, a to z 29. pozice. Podmínky při skoku také neměla ideální, 103,5 metru však na body stačilo. Umístění z úvodní rundy skokanka z Desné následně obhájila, když zapsala o půl metru kratší pokus. 

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Foto: Nordic Focus

 Pomoc Ukrajině