Koudelka v neděli prošel kvalifikací, v prvním kole se neprosadil

4 min 5 s

Světový pohár ve skocích na lyžích v německém Klingenthalu měl v neděli na programu další závod na velkém můstku, jemuž předcházela odpolední kvalifikace. Jediný český zástupce Roman Koudelka se úspěšně prokousal do hlavního závodu, v němž obsadil konečné 42. místo.

Oproti sobotě, kdy byla nad můstkem v Klingenthalu hustá mlha a vítr dosahoval opravdu výrazných výkyvů v síle, se tentokrát skákalo za jasného počasí a ve slabším větru, který se ale pro změnu točil. Chvíli foukalo proti skokanům a chvíli naopak do jejich zad.

Před závodem se skákala kvalifikace, ve které se Romanovi Koudelkovi povedlo využít silnějšího větru pod lyže a skočit si pro 124 metrů. Tento výkon vynesl českému reprezentantovi 37. místo a hladký postup do odpoledního hlavního závodu.

V samotném závodě na velkém můstku se ovšem zkušenému čtyřiatřicetiletému Koudelkovi nepovedlo ani na čtvrtý pokus v této sezoně proniknout do druhého kola a na body musí stále čekat. Před skokem se sice vítr stočil lehce pod lyže a foukalo proti můstku, ale nejednalo se o žádnou výraznou větrnou podporu.

Český závodník skočil v prvním kole 120,5 metru a obsadil konečné 42. místo. Oproti sobotě, kdy v husté mlze skočil méně metrů, si o dvě příčky pohoršil.

Nedělní závod v německém Klingenthalu vyhrál domácí Karl Geiger, který předvedl skoky dlouhé 141 a 141,5 metru. Geiger vyhrál i sobotní závod a zapsal si klingenthalský double. Druhé místo obsadil Švýcar Gregor Deschwanden, jenž ve druhém kole skočil 146,5 metru, čímž vyrovnal rekord můstku, stejně jako jej dokázal vyrovnat chvíli před ním Němec Andreas Wellinger, jenž obsadil třetí pozici.

Kompletní výsledky naleznete zde. Světový pohár se před vánoční přestávkou přesune ještě do švýcarského Engelbergu, kde budou příští týden skákat muži i ženy na velkém můstku.