Koudelka se znovu prokousal na body, další Češi v Klingenthalu neuspěli

Koudelka se znovu prokousal na body, další Češi v Klingenthalu neuspěli

4 min 1 s

Český reprezentant Roman Koudelka se i ve druhém závodě Kontinentálního poháru na velkém můstku v německém Klingenthalu dokázal prodrat do druhého kola a tentokrát obsadil 25. pozici. Dalším českým skokanům se naopak nepovedlo projít přes brány úvodní rundy.


Zatímco v sobotu vybojoval čtyřiatřicetiletý rodák z Turnova 22. příčku, v neděli si vyskákal 25. místo. Toto umístění držel už po prvním skoku, který měřil 126 metrů. Ve druhém kole se skákalo z nižšího nájezdu a Koudelka měl trochu smůlu, že mu oproti soupeřům vítr pod lyže mírně zeslábl.

Navzdory tomu, že skočil o čtyři metry méně než v prvním kole, tak na druhou stranu těžil z nižšího odpočtu bodů a pětadvacátou příčku udržel. Důležité pro Koudelku ovšem je to, že během celého víkendu držel v závodech stabilní výkonnost. Například v nedělním zkušebním kole mu totiž pokus vůbec nevyšel a bylo z toho pouhých 111 metrů, což by na postup mezi elitní třicítku nestačilo. První kola mu však v Německu vycházela znamenitě.

Další Češi svého krajana ve druhém kole bohužel nedoplnili. Radek Rýdl během nedělního dopoledne skočil 114 metrů, což mu vyneslo 40. příčku a proti prvnímu závodu si tak pohoršil. Oproti sobotě si naopak polepšil Benedikt Holub, jehož 104,5 metru vyneslo na 45. místo. Dvaadvacetiletý skokan měl navíc velkou smůlu na vítr, který se mu poměrně výrazně stočil do zad, což jej připravilo o možnost mnohem delšího skoku. Ve zkušebním kole ostatně skočil o deset metrů dál.

Vítězem nedělního závodu se stal Slovinec Lovro Kos, který skočil v prvním kole 146,5 metru a ve finálovém kole pak 143,5 metru. Druhého Nora Benjamina Oestvolda porazil o 12,5 bodu. Třetí byl stejně jako v sobotu Němec Pius Paschke.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině