Koudelka se v sobotu kvalifikoval do závodu, skončil v prvním kole

Koudelka se v sobotu kvalifikoval do závodu, skončil v prvním kole

3 min 13 s

Roman Koudelka v sobotu absolvoval druhý závod Světového poháru ve finském Lahti. Oproti pátku se tentokrát skákala i kvalifikace, ze které český reprezentant postoupil do prvního kola. Do finálové části závodu se ale neprobojoval.


Koudelka v odpolední kvalifikaci skočil 117 metrů a postoupil do hlavního závodu z padesátého místa. Ač skočil dál než mnozí jiní, tak oproti nim měl protivítr a odepisoval body. Důležitý ale byl postup do podvečerního prvního kola.

V něm Koudelkovi foukal naopak zadní vítr a skok nezvládl vůbec podle představ. S pouze 112,5 metry mu ani kompenzace 5,9 bodu nepomohla k lepšímu než 48. místu.

Závod v Lahti vyhrál Rakušan Daniel Tschofenig před již jistým vítězem Světového poháru Domenem Prevcem. Třetí příčku obsadil Rjoju Kobajaši. V neděli se bude v Lahti skákat závod dvojic, v němž Česko nebude mít zastoupení.

Další závody Světového poháru budou následovat příští týden v Oslu, kde budou skákat muži i ženy.

„Do Osla pojedu s tím, že chci skoky zlepšit. Kdyby se mi podařilo alespoň v jednom závodě bodovat, tak budu spokojený. Je to jiný můstek, doufám, že pro mě bude lepší a víc mi to sedne,“ řekl pro skoky.net Koudelka, jenž v Oslu zakončí sezonu ve Světovém poháru. „Chci skákat uvolněně a pokusit se ze sebe dostat maximum.“

Konečné výsledky
1. Daniel Tschofenig (AUT) 299.4
2. Domen Prevc (SLO) 298.8
3. Rjōjū Kobajaši (JPN) 296.2
4. Philipp Raimund (GER) 291.8
5. Marius Lindvik (NOR) 281.4
6. Jan Hörl (AUT) 279.4
---
48. Roman Koudelka (CZE) 108.1 

Foto: Nordic Focus



Pomoc Ukrajině