Koudelka s Rýdlem pronikli kvalifikací na velkém můstku

3 min 27 s

Poslední individuální závod ve skocích na lyžích se bude na mistrovství světa v Planici skákat v pátek. Ve čtvrtek tak proběhla kvalifikace, kterou zvládli i oba čeští skokani Roman Koudelka s Radkem Rýdlem, kteří prošli do hlavního závodu z páté desítky pořadí.

Českým reprezentantům nevyšla kvalifikace podle představ, když pomýšleli na mnohem lepší umístění a především na metrově delší skoky. Přitom Roman Koudelka ve zkušebním kole skočil výborně a vybojoval umístění ve třetí desítce. V kvalifikaci z vyššího nájezdu na to ale nenavázal, přičemž důvodem bylo, že mu tentokrát nefouklo pod lyže.

Také byla třiatřicetiletá česká jednička po doskoku pořádně frustrovaná a ke spokojenosti měla daleko. Ve čtvrtek šlo však primárně o to, aby se závodníci kvalifikovali do hlavního závodu, což Koudelka poměrně s přehledem splnil, když předvedl v mírném zadním vánku 118,5 metru a získal sto bodů. Výsledkem bylo 42. místo.

Trochu problémy s postupem měl zdánlivě Radek Rýdl, jemuž se v mírném zadním vánku nepovedlo skočit dobře. Se 112,5 metry však rovněž vybojoval postup, když vybojoval 49. místo. Rýdl si oproti zkušebnímu kolu metrově polepšil, což bylo nesmírně důležité. Pokud by skočil obdobně jako o pár desítek minut dříve, postup do hlavního závodu by nevybojoval.

Vítězství v kvalifikaci vybojoval Slovinec Timi Zajc, jenž předvedl 136 metrů a porazil o 5,4 bodu polského reprezentanta Dawida Kubackiho. Třetí příčku obsadil další Polák Kamil Stoch.