Koudelka postoupil do hlavního závodu, body však nevybojoval. Kraloval Kobajaši

Koudelka postoupil do hlavního závodu, body však nevybojoval. Kraloval Kobajaši

2 min 56 s

Druhý závod v japonském Sapporu ovládl domácí reprezentant Rjoju Kobajaši. Z českých reprezentantů postoupil do hlavního závodu pouze Roman Koudelka, který v prvním kole obsadil nepostupové 47. místo.


Kvalifikace na druhý závod v japonském Sapporu se konala v brzkých hodinách místního času. Z českých reprezentantů se dokázal kvalifikovat do hlavního závodu Roman Koudelka, jemuž za 119,5 metru patřilo 36. místo, Radek Rýdl obsadil 58. příčku za 91,5 metru.

Nejlepší výkon kvalifikace předvedl domácí reprezentant Rjoju Kobajaši (140 m), druhý byl sobotní vítěz Stefan Kraft (139 m) a třetí nejstarší z bratrské trojice Prevců Peter (139 m).

Na bodované příčky Roman Koudelka bohužel nedosáhl. První kolo mu oproti kvalifikaci nevyšlo a se 110,5 metry figuroval na 47. pozici s více jak třicetibodovou ztrátou na postupovou třicítku.

První kolo opanoval Halvor Egner Granerud (140 m), jenž si vybudoval náskok 6,2 bodu na nejlepšího muže z kvalifikace Rjoju Kobajašiho (141 m), o dalších 1,8 bodu zpět číhal na svou šanci Timi Zajc (142 m).

Domácí fanoušci měli důvod k oslavám, protože Rjoju Kobajaši znovu využil dokonalé znalosti domovského můstku, přidal do statistik parádní skok hodnoty 143 metru, jímž si zajistil triumf, protože Halvor Egner Granerud zapsal 136,5 metru a propadl se za japonského konkurenta. Na stupně vítězů se ze sedmého místa po prvním kole vyšvihl Markus Eisenbichler (140,5 a 139,5 m) z Německa.

Oficiální výsledky kvalifikace naleznete ZDE, hlavního závodu ZDE.Pomoc Ukrajině