Koudelka neprošel kvalifikací, hlavní závod opanoval Lanišek

2 min 50 s

Sobotní podmínky ve finské Ruce skokům na lyžích přály. Roman Koudelka si ale bohužel zaskákal pouze jednou, protože neprošel kvalifikací. Hlavní závod vyhrál Slovinec Anže Lanišek, jenž v těsném souboji porazil Rakušana Stefana Krafta.

Přeložená kvalifikace se skákala ještě v dopoledních hodinách. Jediný český reprezentant Roman Koudelka se do hlavního závodu neprobojoval, za skok dlouhý 103 metrů obsadil konečné 63. místo. Zvítězil Slovinec Anže Lanišek (142,5 m).

Formu z kvalifikace si Anže Lanišek přenesl i do hlavního závodu. V prvním kole vykouzlil parádních 149 metrů a před druhým Stefanem Kraftem (141,5 m) si vybudoval více jak pětibodový náskok, na třetím místě se nacházel Nor Halvor Egner Granerud (143 m).

Anže Lanišek si vítězství sebrat nenechal. Druhý skok mu sice nevyšel tolik, jako ten první, ovšem i 141,5 metru mu stačilo k udržení prvenství, stříbrný Stefan Kraft se za skok do vzdálenosti 144 metrů přiblížil na rozdíl 1,3 bodu. Stupně vítězů doplnil polský reprezentant Piotr Żyła (143 a 142 m), třetí muž po prvním kole Halvor Egner Granerud neprošel výstupní kontrolou a druhý skok se mu nepočítal.

Skokané na lyžích si ve finské Ruce zazávodí i v neděli, hlavnímu závodu bude opět předcházet kvalifikace s účastí Romana Koudelky.

Oficiální výsledky kvalifikace naleznete ZDE, hlavního závodu ZDE.