Koudelka se ve Willingenu kvalifikoval. Indráčková zahájila 27. místem v prologu

Koudelka se ve Willingenu kvalifikoval. Indráčková zahájila 27. místem v prologu

3 min 24 s

Světový pohár ve skocích na lyžích mužů i žen hostí tento týden německý Willingen. Na tamním velkém můstku se v pátek uskutečnila kvalifikace mužů s Romanem Koudelkou a prolog žen s Karolínou Indráčkovou.


Jako první na velkém můstku absolvovali muži kvalifikaci. Celý závod provázel hodně silný a nepříliš stabilní protivítr s bočními poryvy. V náročných podmínkách skočil Roman Koudelka 122 metrů, přičemž odepisoval hned 26,4 bodu. Výsledkem bylo 46. místo a poměrně suverénní postup do hlavního závodu, když na 51. místo měl náskok přes 16 bodů. 

Výsledky mužské kvalifikace naleznete zde.

Koudelka se pokusí v sobotu ve Willingenu zaútočit na další body do hodnocení Světového poháru. Prozatím má na kontě 33 bodů a patří mu 38. místo. Pokud budou ovšem na můstku panovat obdobné podmínky jako v pátek, nečeká jej vůbec nic snadného. Na elitní třicítku totiž v kvalifikaci ztratil 19,6 bodu.

Také na ženy čekaly poměrně nevyzpytatelné podmínky se silným větrem pod lyže. Karolína Indráčková, které foukal podle přepočtu protivítr silný v průměru bezmála dva metry za sekundu, v prologu skočila 101,5 metru s odpisem 22,9 bodu. Česká reprezentantka obsadila 27. místo.

Výsledky ženského prologu naleznete zde.

Indráčková v této sezoně pravidelně v závodech Světového poháru boduje. Doposud vybojovala 100 bodů a patří jí v hodnocení SP výborné 26. místo. V sobotu jí stačí k postupu do druhého kola porazit tři soupeřky, jelikož ve Willingenu startuje jen 33 žen.

V sobotu se ve Willingenu budou skákat oba hlavní závody. V neděli jsou pak na programu další individuální závody.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině