Koudelka bodoval i ve druhém sapporském závodě, v hodnocení SP se tlačí do Top 30

Koudelka bodoval i ve druhém sapporském závodě, v hodnocení SP se tlačí do Top 30

4 min 32 s

Čtyřiatřicetiletý český skokan Roman Koudelka potvrdil i v neděli svou velmi dobrou formu posledních týdnů a znovu se prokousal do elitní třicítky v závodě Světového poháru. V japonském Sapporu tentokrát obsadil 21. místo a v této sezoně bodoval už poosmé.


Samotnému nedělnímu závodu předcházela ranní kvalifikace, ve které skokan z Lomnice nad Popelkou předvedl 121 metrů a bez obtíží se kvalifikoval ze 36. místa. Lepší skoky a výsledky si pak nechal do hlavního závodu, který následoval bezprostředně po kvalifikaci.

V prvním kole Koudelka skákal v trochu složitějších podmínkách. Vítr se dost točil, a přestože oficiálně měl český reprezentant podporu větru, ten mu reálně nad svahem příliš nepomohl. Výsledkem bylo i tak 120,5 metru a průběžné 21. místo, ze kterého se rozhodně dalo v kole druhém útočit.

Ve finálové části závodu skákal Koudelka v mnohem lepších povětrnostních podmínkách, což se okamžitě projevilo na délce jeho skoku. Povedlo se mu zapsat 126 metrů, což byl vůbec nejdelší soutěžní skok, který za celý víkend v Sapporu předvedl. Ani to ovšem nestačilo k tomu, aby si vylepšil své umístění po prvním kole. 

Koudelka zůstal na konečném 21. místě a nepovedlo se mu tedy zopakovat výborné patnácté místo ze sobotního závodu. Přesto však mohl být s nedělním výkonem nadmíru spokojený. Potvrdil totiž výbornou formu, když se mu povedlo znovu bodovat, což ještě před dvěma měsíci rozhodně nebylo pravidlem.

Po sobotním vítězství Stefana Krafta se v neděli radoval z prvenství Domen Prevc před domácím Rjojem Kobajašim a Norem Kristofferem Eriksenem Sundalem. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Po závodech v Sapporu si Koudelka vylepšil své umístění v hodnocení Světového poháru a figuruje na 32. místě se ziskem 90 bodů. Od elitní třicítky jej dělí už jen šest bodů.

Světový pohár se nyní přesune do německého Oberstdorfu, kde jsou na programu lety na mamutím můstku. Koudelka od roku 2020 letecké závody vynechává, do kolotoče závodů se tak vrátí až na konci února ve finském Lahti.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině