Koudelka atakoval elitní desítku, mezi ženami bodovala Karolína Indráčková

Koudelka atakoval elitní desítku, mezi ženami bodovala Karolína Indráčková

3 min 1 s

Sobotní závody v norském Oslu české fanoušky potěšily. A to hlavně ten mužský, v němž se Roman Koudelka blýskl patnáctým místem, přičemž od desítky byl necelých pět bodů. Bodovala také 28. Karolína Indráčková, mimo body se umístila Klára Ulrichová.


Sobotní zápolení odstartoval individuální závod mužů. Velkou radost udělal českým fanouškům Roman Koudelka, jenž v prvním kole doputoval na značku 125 metrů a s přehledem postoupil z děleného čtrnáctého místa s Norem Mariusem Lindvikem (130 m).

 

Roman Koudelka zaznamenal povedený skok rovněž ve druhém kole, do statistik přidal výkon hodnoty 122,5 metru a pohoršil si jen mírně na patnáctou příčku, která je jedním z nejlepších umístění českého skokana v sezoně.

 

Závod si podmanil rakouský reprezentant Stefan Kraft (132 a 133 m), který nadělil 8,8 bodu druhému Norovi Kristofferu Eriksenu Sundalovi (127,5 a 131 m), stupně vítězů doplnil Rakušan Jan Hörl (127,5 a 129,5 m).

 

Mezi ženami bylo dvojí české zastoupení. Závod byl pouze jednokolový, přičemž body vybojovala Karolína Indráčková, za 106 metrů se umístila na 28. pozici. Klára Ulrichová se mezi bodovanou třicítku nevešla, se 100,5 metry byla 34. nejlepší.

 

Z vítězství se radovala skokanka z Norska Silje Opsethová (127,5 m), druhá byla Němka Katharina Schmidová (121,5 m) a třetí další Norka Eirin Maria Kvandalová (123 m).

 

V neděli taktéž uvidíme individuální závody mužů i žen, jimž bude předcházet kvalifikace.

 

Oficiální výsledky závodu mužů naleznete ZDE, závodu žen ZDE.

 

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině