Koudelka ani Sakala se do druhého kola v Zakopaném neprobojovali

Koudelka ani Sakala se do druhého kola v Zakopaném neprobojovali

3 min 49 s

Soutěžní víkend v polském Zakopaném skončil v neděli individuálním závodem na velkém můstku. Z kvalifikace se do něj probili Roman Koudelka a Filip Sakala, ani jednomu se však nepovedlo projít do druhého kola a bodovat. Koudelka obsadil konečné čtyřicáté místo, Sakala byl o pět příček za ním.


Už páteční kvalifikace naznačila, že se bude jednat o tradičně hodně větrný závod s výraznou silou zpoza můstku. I přes tyto nepříznivé podmínky se povedlo Koudelkovi vybojovat výbornou 26. pozici a dobré výkony předváděl i v sobotním týmovém závodě. V neděli se mu ale soutěžní skok vůbec nepovedl.

Vítr, který neustále měnil svou sílu a měl také boční poryvy, nadělal problémy několika předním závodníkům. Do druhého kola se nepodívali například Piotr Zyla či Timi Zajc. A nepodíval se do něj ani Koudelka, který skočil 109,5 metru a skončil na 40. pozici.

Vůbec jedny z nejhorších podmínek na můstku měl Filip Sakala, kterému fouklo při jeho pokusu opravdu silně do zad. Český reprezentant dopadl na pouhých 93,5 metru a nic mu nebylo platných ani 21,9 bodu, které za podmínky připsal. S konečným 45. místem, i s ohledem na své skoky ze sobotního závodu, spokojený být nemohl.

Svou skvělou formu v Zakopaném potvrdil Halvor Egner Granerud, který si skoky dlouhými 129 a 141 metrů zajistil těsné vítězství o 1,1 bodu před domácím Dawidem Kubackim, jenž po prvním kole držel vedoucí příčku, ale v kole druhém měl rovněž obtíže se silným zadním větrem. Třetí skončil Rakušan Stefan Kraft. Kompletní výsledky naleznete zde.

Světový pohár bude pokračovat příští týden v japonském Sapporu, kde se budou skákat hned tři individuální závody.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině