Kontinentální pohár: Ze tří Čechů byl v Zakopaném nejlepší Škarka

Kontinentální pohár: Ze tří Čechů byl v Zakopaném nejlepší Škarka

3 min 1 s

O víkendu se v polském Zakopaném konala poslední zastávka Kontinentálního poháru v letošní sezoně. Na startu dvou závodů se v silné konkurenci představili i tři čeští závodníci, přičemž v obou případech se nejlépe umístil Daniel Škarka.


V sobotu měli všichni tři čeští zástupci poměrně příznivé podmínky, ani jednomu z české trojice se však nepodařilo vybojovat vstupenku do druhého kola. Daniel Škarka se sice přiblížil 120 metrům, nicméně ani přes solidní známky za styl se nevešel do elitní třicítky a sebral 45. pozici.

Velmi podobně na tom byl se 113,5 metry Josef Buchar, který se musel spokojit s 53. pozicí. David Rygl, jemuž byla naměřena o pět metrů kratší vzdálenost, se umístil na 56. místě.

V nedělním závodě se často měnila síla a směr větru, kvůli čemuž se hojně hýbalo s nájezdovým oknem. Čeští zástupci zapsali víceméně stejné umístění jako v úvodním klání.. Daniel Škarka skončil se 124,5 metry 48., Rygl (108 m) a Buchar (109 m) se umístili hned vedle sebe, a to na 58. a 59. příčce. 

Jediným českým reprezentantem, jemuž se podařilo v letošním vydání Kontinentálního poháru bodovat, byl Benedikt Holub. Ten se čtyřmi body zaujal v konečném zúčtování seriálu 93. pozici., z celkového vítězství se pak radoval Rakušan Maximilian Ortner.

Kompletní výsledky víkendových závodů najdete na tomhle odkaze.

Foto: Jakub KnapPomoc Ukrajině