Kontinentální pohár: Holub sahal po postupu, kralovali Norové

Kontinentální pohár: Holub sahal po postupu, kralovali Norové

2 min 13 s

Kontinentální pohár ve slovinské Planici pokračoval nedělním závodem. Čeští skokané se do druhého kola kvalifikovat nedokázali, Benedikt Holub byl třetí pod čarou. Stupně vítězů si podmanili Norové, vítězství slavil Fredrik Villumstad.


Benedikt Holub zaznamenal oproti sobotnímu závodu výrazné zlepšení, přesto se proniknutí do druhého kola nedočkal. Doskočil si pro 127 metrů a skončil třetí za hranou postupu, na třicátého Christiana Røsteho Solberga (122 m) ztratil rovné tři body.

Další dva čeští reprezentanti obsadili pozice v šesté desítce výsledkové listiny. František Lejsek (117,5 m) figuroval na 58. příčce, David Rygl (116,5 m) o dvě pozice za ním.

Nejlepší skok prvního kola předvedl Benjamin Østvold (135 m), na krajana Fredrika Villumstada (136 m) si vytvořil náskok 1,2 bodu.

Druhé kolo zamíchalo postavením na čele. Fredrik Villumstad přidal do statistik parádních 141 metrů a bezkonkurenčně zvítězil. Se ztrátou deseti bodů získal stříbrnou pozici Joacim Ødegård Bjøreng (130,5 a 137 m), na třetí místo se propadl vítěz prvního kola Benjamin Østvold (128,5 m).

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině