Koldovská skončila v Alpen Cupu v první třicítce, Nejedlové patřilo v dívkách sedmé místo

Koldovská skončila v Alpen Cupu v první třicítce, Nejedlové patřilo v dívkách sedmé místo

4 min 43 s

Ženský letní Alpen Cup začal prvními závody v německém Klingenthalu. České barvy byly vidět. V hlavním ženském závodu obsadila devětadvacáté místo Tereza Koldovská. Devět míst za ní skončila Jolana Hradilová. V kategorii dívek ročníku narození 2008 a 2009 obsadila sedmé místo Natálie Nejedlová, jen o příčku horší byla Barbora Štěpánková.


Letní Alpen Cup měl na programu první ženské závody. V neděli vyhrála v německém Klingenthalu na můstku HS80 francouzská skokanka Lilou Zepchiová, jenž porazila o pouhé tři body domácí skokanku Anne Häckelovou. Stačil jí k tomu náskok z prvního kola (2,1 bodu), který ve finále ještě navýšila. Třetí pozici obsadila již s výraznějším odstupem další domácí skokanka Sina Kiechleová.

 

Tereze Koldovské patřilo po prvním kole třicáté místo za 59,5 metru. Ve druhém kole (54 m) si o příčku polepšila, protože Julina Kreibichová nestartovala. Druhá česká skokanka Jolana Hradilová si polepšila o dvě pozice, vedle nestartující Kreibichové totiž přeskočila jednu závodnici a patřilo jí 38. místo (52,5 a 51 metrů).

 

V pondělním závodu, který opět vyhrála Lilou Zepchiová před Sinou Kiechleovou, české skokanky nestartovaly.

 

Na stejném můstku skákaly vedle juniorek také dívky ročníku narození 2008 a mladší. V nedělním prvním kole byla Natálie Nejedlová pátá (61,5 metru), ve finále i kvůli pozdnímu odrazu půl metr ubrala a klesla na místo sedmé. Hned za ní skončila Barbora Štěpánková (51,5 a 56,5 metru). První závod vyhrála domácí Anna Deufelová, která ve finále přeskočila po prvním kole vedoucí slovenskou skokanku Kiru Marii Kapustikovou.

„Máme s Natkou velké zlepšení v nájezdovém postavení, ale stále nám to vychází do pozdních odrazů, což nám bere deset až patnáct metrů. Ale věříme, že se vše postupně začne zlepšovat. Už jen díky zlepšenému nájezdu,“ řekl během závodů Ondřej Nejedlo.

 

Druhý závod vyhrála Rakušanka s českým jménem Sara Pokorná před Němkou Larou Sophií Legenmajerovou. Třetí pozice patřila Slovence Kapustíkové, čtvrté místo si vyskákala Natálie Nejedlová (54,5 a 59 metrů).

 

Alpen Cup pokračuje ve středu a ve čtvrtek v německé Pöhle, o víkendu se bude skákat také v Německu, tentokrát v Bischofsgrünu.Pomoc Ukrajině