Klára Ulrichová ovládla závod Alpen Cupu v rakouském Eisenerzu!

Klára Ulrichová ovládla závod Alpen Cupu v rakouském Eisenerzu!

5 min 2 s

Dnešní závod Alpen Cupu si v rakouském Eisenerzu podmanila mladá závodnice Dukly Frenštát pod Radhoštěm. Klára Ulrichová opanovala obě závodní kola a bere zaslouženou výhru s náskokem více než 8 bodů. Anežka Indráčková bohužel neudržela nadějnou osmou pozici a nakonec bere slušné body za 12. místo. Mužům se v dopoledním závodě tolik nedařilo. Nejlépe se z českého týmu umístil na 46. místě David Rygl.


Slibné výsledky slibovalo již povedené tréninkové kolo, které ovládla Anežka Indráčková díky nejdelšímu skoku (94 metrů). Klára Ulrichová se umístila na 4. místě za pokus dlouhý 87,5 metru. Kláře se povedlo výkon z tréninku ještě vylepšit a zvítězila v prvním kole díky skoku dlouhému 96 metrů. Na svou nejbližší soupeřku Arnetovou ze Švýcarska měla náskok takřka pěti bodů. Také Anežce Indráčkové se podařilo zlepšit tréninkový pokus a díky 95 metrů dlouhému skoku brala nadějné osmé místo. V druhém kole se Anežce nepodařilo využít lepších povětrnostních podmínek a po skoku dlouhém 87,5 metru bere nakonec 12. místo. 

Jako poslední na věži zůstala Klára Ulrichová, coby vedoucí závodnice po prvním kole. Klára se nezalekla tíhy situace a i v druhém kole předvedla nejdelší pokus, který měřil 94,5 metru. Na druhou Arnetovou ještě navýšila náskok na konečných 8,1 bodu a na třetí Rakušanku Mühlbacherovou získala takřka 10 bodů. Klára Ulrichová díky tomu bere první vítězství v právě probíhající sezoně! 

Ještě před ženami se utkali o body v Alpen Cupu i muži. Naši výpravu reprezentovali David Rygl, Daniel Škarka, Petr Vaverka, Filip Křenek a Jan Ošmera. Nejlépe se umístil David Rygl na 46. místě. Davidovi se nepodařilo navázat na povedený tréninkový skok (94,5 metru) a v závodě předvedl o 6 metrů méně. Druhým nejlepším českým závodníkem dnes byl na 55. místě Daniel Škarka, o příčku za ním Petr Vaverka, na 61. místě se umístil Filip Křenek a startovní pole uzavřel Jan Ošmera na 69. místě. Stupně vítězů obsadili kompletně domácí závodníci. Výhru bral za dominantní výkony v obou kolech (105,5 a 105,5 metru) Embacher, za ním se umístili další Rakušané Smid a Steinberger. 

Závodnice i závodníci budou v Eisenerzu skákat i zítra, kdy je čekají rovněž individuální závody. 

Výsledky závodu žen naleznete zde a závodu mužů zde

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině