Karolína Indráčková v sobotním závodě Grand Prix do druhého kola nepostoupila

3 min 24 s

Šestadvacetiletá Karolína Indráčková, která je v německém Klingenthalu jedinou zástupkyní českého skoku na lyžích v závodech Grand Prix, do druhého kola sobotního závodu nepostoupila. Na tamním velkém můstku obsadila konečné 35. místo.

Indráčková doufala, že v Klingenthalu dokáže navázat na své srpnové výsledky z polského Szczyrku. Na středním můstku tehdy vybojovala ve dvou závodech 20. a 24. místo, což jí vyneslo celkem 18 bodů do hodnocení Grand Prix. Na německém velkém můstku ale v sobotu neuspěla.

České reprezentantce nevyšla ideálně už páteční kvalifikace, ve které vybojovala s rovnými sto metry až 38. místo. Do hlavního závodu prošla o pouhých devět desetin bodu a tedy poměrně s velkým štěstím.

Byť Indráčková v sobotním ostrém závodě skočila o něco lépe, když oproti kvalifikaci přidala jeden metr, tak na lepší než 35. místo to nebylo. Za postupem do druhého kola zaostala starší ze sester Indráčkových o 8,5 bodu.

Závěr závodu poznamenal pád po prvním kole vedoucí Kanaďanky Alexandrie Loutittové. V silném větru pod lyže neustála poryv ze strany, který ji zcela vychýlil z rovnováhy a nad svahem se už nedokázala srovnat. Po dopadu na jednu nohu s částí těla přetočenou za sebe skončila na zemi. Naštěstí se ale Kanaďance nic nestalo a zpod můstku odešla po svých.

Vítězství v sobotu vybojovala Slovinka Ema Klinecová před svou krajankou Nikou Križnarovou a Rakušankou Jacqueline Seifriedsbergerovou.

V neděli se bude skákat závod smíšených družstev. Český tým se tohoto závodu nezúčastní.