Jubilejní Velkou cenu v Lomnici ovládli Koudelka a Ulrichová

Jubilejní Velkou cenu v Lomnici ovládli Koudelka a Ulrichová

3 min 27 s

V pátek 14. června se v lyžařském areálu LSK Lomnice nad Popelkou uskutečnil 50. ročník Velké ceny města Lomnice nad Popelkou ve skoku na lyžích. Svůj další triumf přidal mezi muži Roman Koudelka, mezi ženami slavila Klára Ulrichová.


V Popelkách, jak se areálu v Lomnici říká, se v obou kategoriích odskákala dvě kola. V kategorii žen se pořadí urodilo v první rundě, v té druhé už se nic nezměnilo.

 

Klára Ulrichová v prvním i druhém kole doskočila do vzdálenosti 68,5 metru, což byl nejlepší počin závodu. Díky tomu i vyrovnanému bodovému zisku za styl se umístila na prvním místě s 235,9 body, stupně vítězů doplnily sestry Indráčkovy. Anežka s 226,2 body sebrala druhé místo, starší Karolína zaostala jenom 1,3 bodu.

 

Pod elitní trojicí se pak seřadily Veronika Jenčová, Natálie Nejedlová a Barbora Štěpánková.

 

V kategorii mužů vládnul favorit Roman Koudelka, zástupce domácího klubu. Jako jediný přeskočil hranici sedmdesáti metrů a v celkovém součtu nasbíral 299,7 bodů, což bylo o bezmála 35 bodů méně než druhý Benedikt Holub. Třetí místo pak slavil Ondřej Pažout, kterého od čtvrtého Jiřího Konvalinky dělilo jen šest desetin bodu.

 

V závodě se ukázala i další jména, která jsou fanoušci zvyklí vídat na FIS Cupech či Kontinentálních pohárech, startoval například Daniel Škarka (5. místo), David Rygl (8.) či Josef Buchar (15.).

 

Závod se také nesl v duchu loučení, hned několik závodníků totiž ukončilo nebo plánuje ukončit kariéru. Do této kategorie spadá František Holík, Čestmír Kožíšek, kteří oba skončili v elitní desítce, jedenáctý Kryštof Hauser nebo Tomáš Portyk.

foto: Jiří Korbel / skoky.netPomoc Ukrajině