Indráčková zakončila sezonu 23. místem. Převládá spokojenost, bilancuje závodnice

Indráčková zakončila sezonu 23. místem. Převládá spokojenost, bilancuje závodnice

3 min 59 s

Karolína Indráčková si ve čtvrtek v Planici střihla svou premiéru ve finále Světového poháru. Sezonu zakončila 23. místem, i díky čemuž se v konečném pořadí SP umístila na 29. pozici. „Jsem spokojená, vždyť je to má nejúspěšnější sezona,“ bilancovala po závodě šestadvacetiletá skokanka z Desné.


Starší ze sesterské dvojice Indráčkových nevstupovala do závodu v příliš dobrém rozpoložení. Tréninkové pokusy se jí nepovedly, což nedokázala zlomit ani v úvodním kole. Dolétla do vzdálenosti 83,5 metru a musela se spokojit s průběžnou 27. příčku.

Svůj nejlepší skok finálové programu si Karolína nechala na samotný závěr. Ve druhé rundě zapsala 87 metrů a poskočila na 23. pozici. „Jsem ráda, že jsme si alespoň tímhle pokusem zlepšila náladu. Dnes se mi to moc nelíbilo, ale umístění ve výsledku není vůbec špatné,“ říkala.

Spokojená mohla být také s celou sezonou. Tu zakončila na konečném 29. místě se 145 body. Navíc to pro ni byl životní ročník. Výrazně překonala své maximum v podobě 82 bodů ze sezony 2021/22. 

„Se sezonou jsem spokojená. Jsem ráda, že dřina, kterou jsem vynaložila, se mi vrátila. Tolik bodů jsem nikdy neměla, je to jasně nejúspěšnější sezona. Jen ve třech závodech jsem nebodovala, což je za mě super,“ byla ráda, ale hledala i nedostatky: „Druhá polovina mi moc nevyšla. Ta první mě namlsala, pak jsem se začala trápit, trochu odešla technika.“

I to ale bere jako cennou zkušenostl. „Spoustu jsem se toho naučila, i oproti loňsku jsem se posunula. Získala jsem taky další motivaci. Zlepšení jsem pozorovala i v tréninku na suchu, kde nám hodně pomohl Dominik Ďurčo. Teď to chce ještě zlepšit na můstku,“ přeje si do budoucna.

Foto: Nordic Focus

 Konečné pořadí SP žen:

1. Nika Prevcová (1454 bodů)
2. Eva Pinkelingová (1305 b.)
3. Alexandria Loutittová (1030 b.)
4. Juki Itoová (1018 b.)
5. Jacqueline Seifriedsbergerová (935 b.)

 …

29. Karolína Indráčková (145 b.)
39. Anežka Indráčková (31 b.)
48. Klára Ulrichová (16 b.)
58. Veronika Jenčová (1 b.)Pomoc Ukrajině