Indráčková ve Willingenu na 32. pozici, Koudelka neprošel kvalifikací

Indráčková ve Willingenu na 32. pozici, Koudelka neprošel kvalifikací

5 min 5 s

České skoky na lyžích reprezentovali na Světovém poháru na německém můstku ve Willingenu dva zástupci. V závodu žen se představila Karolína Indráčková, za muže bojoval Roman Koudelka.


V páteční kvalifikaci žen se Karolína Indráčková prezentovala pokusem dlouhým 90 metrů. Podobný skok předvedla i v sobotním závodě. Mladá Češka skočila na metu 95 metrů a obsadila v závodu celkové 32. místo, od postupu do druhého kola ji dělily necelé čtyři body.

Ženský závod opanovala domácí závodnice Katharina Althausová, která byla po prvním kole na třetí pozici. Němka ve druhém kole skočila 149,5 metru a vyšvihla se až do čela. Na její veleskok konkurentky nezareagovaly dostatečně. Ema Klinecová skočila 146,5 metru a ze závodu odcházela jako druhá nejlepší skokanka. Třetí pozici uzmula Japonka Sara Takanašiová.

Mužská kvalifikace se měla původně odehrát v pátek, kvůli silnému větru šli muži do akce až v sobotu. Roman Koudelka skočil velmi dobře svůj tréninkový skok, který měřil 132,5 metru. V kvalifikaci však na tento počin nedokázal navázat a dolétl pouze na metu 119,5 metru, start v závodě mu utekl o necelé čtyři body. Český reprezentant obsadil konečnou 53. pozici.

Závod byl i bez českého zastoupení velmi zajímavý, na čele se v prvním kole bojovalo o desetiny. Poté však přišel veleskok Anžeho Laniška, slovinský závodník zapsal pokus dlouhý 150 metrů a chvíli se ohřál na čele. Jako poslední šel na řadu Halvor Egner Granerud, který z nižšího nájezdového okna skočil 149,5 metru a opanoval první kolo. Nor šel druhého kola téměř s šestibodovým polštářem na druhého Laniška a třetího Kubackého.

O pořadí na stupních vítězů si to rozdali Kubacki, Lanišek a Granerud, kteří měli po prvním kole náskok před zbytkem startovního pole. Dawid Kubacki si v závěrečném kole připsal skok dlouhý 137 metrů a potvrdil třetí pozici. Anže Lanišek doletěl na metu 138 metrů a připsal velmi dobré body od stylových rozhodčích, už jen musel čekat co vytáhne jeho konkurent z Norska. Halvor Egner Granerud předvedl ve druhém kole stejně dlouhý skok jako jeho hlavní vyzyvatel Lanišek, díky polštáři z prvního kola závod opanoval a upevnil pozici vedoucího muže Světového poháru.

Na můstku ve Willingenu se bude závodit i v neděli. Od 11:45 je na programu ženský závod, mužská kvalifikace by měla začít ve 14:30 a od 16 hodin startuje hlavní závod.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině