GP v Čajkovském: Indráčková vybojovala skvělé 11. místo! V mixu byli Češi pátí

GP v Čajkovském: Indráčková vybojovala skvělé 11. místo! V mixu byli Češi pátí

5 min 45 s

Letní Grand Prix v ruském Čajkovském v neděli nabídla celkem dva závody. V tom prvním, který se skákal brzy ráno místního času, Karolína Indráčková vybojovala výborné 11. místo a Klára Ulrichová uzavřela elitní patnáctku. V odpolední soutěži smíšených družstev pak český kvartet obsadil konečné páté místo.


Ranní ženský závod byl náhradou za zrušené individuální klání z kazašského Ščučinsku. Před samotným závodem proběhla kvalifikace, z níž se k postupujícím Indráčkové a Ulrichové jen těsně nepřipojila Veronika Jenčová. Té na 41. místě scházelo na postup 1,1 bodů.

V samotném hlavním závodě pak na tom byla po prvním kole lépe Ulrichová, která se usadila na 13. místě se 118,5 metry. Indráčkové náleželo 16. místo, když předvedla 115 metrů.

Ve finálovém kole si obě české reprezentantky pořadí prohodily. Indráčková dolétla na metu 123,5 metrů, díky čemuž se posunula na výborné 11. místo, čímž dosáhla nejlepšího výsledku na nejvyšší úrovni od loňského závodu ve Frenštátě, kde skončila na 10. příčce. Ulrichová skočila 109 metrů a obsadila konečné 15. místo, což bylo další potvrzení celkově výborné formy.

„Dokázala jsem si pohlídat technickou chybu na hraně, která mě včera stála hodně metrů,“ připomněla své sobotní 20. místo Indráčková, která se teprve před závody ve Frenštátě vrátila po zranění a její raketový progres je nepřehlédnutelný. „Jen se snažím do každého skoku dát maximum a ono to teď vychází čím dál tím líp. Každým skokem se zlepšuju,“ měla radost.

Kompletní výsledky ženského závodu naleznete zde.

Odpoledne pak proběhl závod smíšených družstev při absenci Polska a Rakouska. Ani to však nijak nekalí skvělý výsledek, kterého Indráčková, Ulrichová a spolu s nimi Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek dosáhli. Český kvartet obsadil konečné páté místo, přičemž nestačil jen na Norsko, Slovinsko, Rusko a Japonsko.

Indráčková v závodě předvedla skoky dlouhé 120 a 114,5 metrů. Kožíšek skočil 116,5 a 115,5 metrů. Ulrichová po 109 metrech v prvním kole předvedla ve druhém výborných 120,5 metrů. Polášek pak zapsal na konto 111 a 109 metrů.

„Týmová soutěž byla fajn. Jsem hlavně ráda, že jsem mohla ještě znovu skákat a pokračovat dál ve zlepšování. Za tu možnost jsem ráda, to bylo dobré,“ měla Indráčková radost i ze svých výkonů v týmovém kláníDíky nabitému nedělnímu programu si navíc mohla dovolit vynechat i zkušební kolo. „Ráno jsem měla za sebou tři skoky, tak nebyl úplně důvod jít do zkušebního kola. Spíš bylo důležité si odpočinout před závodem,“ dodala.

Kompletní výsledky závodu smíšených týmů naleznete zde.Pomoc Ukrajině