Geiger vítězem dramatické bitvy v Engelbergu, Koudelka nepostoupil do druhého kola

Geiger vítězem dramatické bitvy v Engelbergu, Koudelka nepostoupil do druhého kola

3 min 45 s

Sobotní závod Světového poháru ve švýcarském Engelbergu byl ve znamení souboje mezi Karlem Geigerem a Rjojem Kobajašim. Šťastnější vzešel z bitvy Němec, japonského konkurenta porazil o osm desetin bodu. Český reprezentant Roman Koudelka do druhého kola nepronikl, skončil v páté desítce.


Roman Koudelka celý závod odstartoval. Se svým výkonem spokojený nebyl, protože spadl už na 116 metrech a sám po dopadu moc dobře věděl, že na postupovou třicítku pomýšlet nemůže.

Soupeřům pořádně zatopil pod kotlem Timi Zajc. Se startovním číslem 34 ve výborné formě skákající Slovinec doletěl do vzdálenosti 139 metrů, čímž zaútočil nejen na elitní desítku, ale rovnou na stupně vítězů.

Marně zkoušeli ostatní závodníci pokořit první Zajcův skok. Nejvíce se přiblížil lídr Světového poháru Karl Geiger, za výkon 137 metrů se zařadil na druhou příčku s odstupem necelých dvou bodů. Třetím místem příjemně překvapil Killian Peier (138 m), na svou šanci čekal i čtvrtý Rjoju Kobajaši (137,5 m).

Druhé kolo odšpuntovala dvojice Švýcarů Peter s Ammannem, jimž skok příliš nevyšel. Na rozdíl od Daniela Tschofeniga, který potěšil rakouské trenéry 133 metry a posunem o devět příček na konečnou 17. pozici.

Bitva o vítězství přinesla parádní podívanou. Rjoju Kobajaši zaútočil nejdelším skokem dne do vzdálenosti 141 metrů, ale přesto nevyhrál, protože Karl Geiger skočil jen o metr méně a díky náskoku z prvního kola se před japonským konkurentem udržel o osm desetin. Timi Zajc rozhodně nezklamal ani v kole druhém a za 137 metrů udržel stupně vítězů, na dvojici před sebou ovšem neměl nárok.

Poslední předvánoční závod Světového poháru mužů je v Engelbergu na programu v neděli od 16 hodin.

Kompletní výsledky ZDE.Pomoc Ukrajině