FIS Cup Villach: Ulrichová potvrzuje formu pátým místem, vítězí Nika Prevcová a Tomasz Pilch

FIS Cup Villach: Ulrichová potvrzuje formu pátým místem, vítězí Nika Prevcová a Tomasz Pilch

6 min 13 s

Poslední zastávkou letního FIS Cupu je již tradičně rakouský Villach. Na můstku s konstrukčním bodem HS 98 se v sobotu a v neděli představí jak ženy, tak muži. Zatímco kategorie mužů je bez české účasti, v té ženské sledujeme dvě nadějné závodnice: Kláru Ulrichovou a Karolínu Indráčkovou.


Sobotní program odstartoval závodem žen, ve kterém se představily také dvě zkušené Češky, Klára Ulrichová a Karolína Indráčková. Ty tak mohly po několikadenním tréninkovém kempu ve Slovinsku znovu poměřit síly se zahraniční konkurencí, čítající čtyřiatřicet žen ze sedmi zemí. Ulrichová dolétla v prvním kole na značku 85,5 metru, při druhém pokusu pak ještě čtyři metry přidala, čímž si zajistila solidní pátou příčku. Starší z českého dua, Karolína Indráčková, byla bohužel v prvním kole diskvalifikována z důvodu nevyhovující kombinézy, do kola finálového se tak již nepodívala.

Kategorii žen si se suverénním náskokem téměř dvaceti bodů podmanila talentovaná Slovinka Nika Prevcová. Se stylově čistými pokusy o délce 95 a 91 metrů porazila svou o sedmnáct let starší týmovou kolegyni Maju Vtičovou, která sice v prvním kole ulétla na značku 96,5 metru, ve finále však výrazně ubrala a připsala si o něco slabších 87 metrů. Na pódiu je doplnila osmnáctiletá Nagomi Nakayamová z Japonska se skoky dlouhými 88 a 94,5 metru.

Po sedmi z celkových osmi závodů letního seriálu FIS Cupu tak v průběžném pořadí kraluje Nika Prevcová (380 b.), na druhém místě se zatím nachází Polka Nicole Konderlová (320 b.). K české radosti může přispívat skutečnost, že Klára Ulrichová s nyní s 210 body drží třetí pozici, kterou bude v neděli obhajovat před dotahující se Němkou Michelle Goebel (206 b.) na prozatímním čtvrtém místě. Karolína Indráčková (157 b.) je na průběžné desáté příčce.

Kompletní výsledky sobotního závodu žen naleznete pod tímto odkazem, průběžné pořadí Poháru FIS pak zde.

 

Navazující závod mužů zůstal tentokrát bez české stopy. Národní reprezentace využila čas k tréninku a přípravě na další body kalendáře. Na startovní listině se objevilo 43 skokanů, což je na poměry FIS Cupu ve Villachu nezvykle málo. Přesto však klání nabídlo zajímavou podívanou s několika dlouhými pokusy. Jeden z nich předvedl Polák Tomasz Pilch v prvním kole, kdy dolétl na značku 100,5 metru. V kole finálovém přidal ještě 93 metrů, čímž si zajistil své třetí vítězství ve FIS Cupu v kariéře. Následoval jej italský reprezentant Francesco Cecon (92,5 + 96,5 m), který si tak připsal své vůbec první pódiové umístění ve FIS Cupu. Na stupních vítězů je doplnil domácí Clemens Leitner se skoky o délce 88,5 a 98 metrů.

Kompletní výsledky sobotního závodu mužů naleznete pod tímto odkazem, průběžné pořadí Poháru FIS pak zde.

 

Program ve Villachu bude pokračovat v neděli, a to finálovými závody letního Poháru FIS. Klání mužů začne v 9:15, ženy budou následovat ve 12:15.

 

 Pomoc Ukrajině