FIS cup ve Frenštátu pod Radhoštěm: Radek Rýdl znovu v nejlepší desítce, vítězí Rakušan Reisenauer

FIS cup ve Frenštátu pod Radhoštěm: Radek Rýdl znovu v nejlepší desítce, vítězí Rakušan Reisenauer

7 min 4 s

Víkendový program v areálu Na Horečkách pokračoval sobotním závodem O pohár starosty. Na startu se objevilo 60 skokanů, 13 z nich reprezentovalo Českou republiku. Stejně jako včera se nejlépe prosadil Radek Rýdl, neztratili se však ani další domácí skokané. Závod s přehledem ovládl Janni Reisanauer.


Několik dlouhých pokusů za hranici 100 metrů bylo v sobotu k vidění na frenštátském můstku s konstrukčním bodem HS106. Vůbec nejdelší z nich předvedl Rakušan Reisenauer, a to v prvním kole, kdy dolétl na značku 106,5 metru. V kole druhém přidal slušný pokus o délce 98,5 metru a doskočil si tak pro své šesté vítězství ve FIS cupu v kariéře. Více než 4 body za ním zaostal jeho týmový kolega Mika Schwann se skoky o délce 103,5 a 101 metrů. Těsně tak vyhrál souboj se včerejším vítězem Erichem Fuchsem z Německa (99,5 + 97 m), jenž se ztrátou 0,1 bodu obsadil 3. místo.

Oproti pátečnímu závodu nastoupilo v sobotu o jednoho českého reprezentanta méně. Byl jím sdruženář Tomáš Portyk, který se se svým týmem navrátil k letní přípravě. Obdobně jako včera se dobře dařilo Radku Rýdlovi, jemuž za pokusy dlouhé 96,5 a 99,5 metrů obsadil 9. pozici. „Ze závodu mám dobrý pocit, se svými skoky jsem spokojený. První kolo jsem měl trošku horší, ale druhým pokusem jsem to zase vylepšil svým asi nejlepším skokem tady,“ komentuje sobotní závod Radek. A jak vnímá letní přípravu? „Pracujeme na sobě, zlepšujeme se. Pořád mám spoustu věcí, na kterých musím dál pracovat, osobně vnímám rezervu v letové fázi.“ Mírně si polepšil Benedikt Holub, když k úctyhodným 99 metrům v kole prvním přidal ještě 93,5 metrů v kole druhém a nakonec bral 22. příčku. „Jsem rád, že je vidět práce, kterou na sobě odvádím. Moc mě těšilo si zaskákat doma a děkuju všem, co se na přípravě a organizaci podíleli.“ Dvě místa za Holubem zaostal jeden z benjamínků českého týmu Daniel Škarka, který si za skoky o délce 97,5 a 93,5 metrů připsal první body do pořadí FIS cupu v kariéře. 26. byl pak František Holík s pokusy dlouhými 93 a 93,5 metru. Jedno místo za ním skončil František Lejsek (97 + 88,5 m), jenž v prvním kole předvedl vydařený pokus.

Méně než čtyři body dělily od postupu do druhého kola Davida Rygla, který dolétl na značku 90,5 metru a obsadil konečné 31. místo. „Včera to dalo na body jen se štěstím, dneska už to nevyšlo. Závodní skoky byly oproti tréninku o dost slabší, vítr taky zrovna nepomohl. Doufám, že se do příštího závodu ve Szczyrku dokážu zlepšit,“ komentuje David s pokorou svoje výkony. 39. příčka patřila Filipu Sakalovi, když v prvním kole předvedl skok o délce 87,5 metru. Místo za ním skončil Kryštof Hauser (89,5 m). 42. pozici pak bral Filip Křenek se skokem o délce 89 metrů, 46. byl Petr Vaverka (81,5 m). Damián Lasota dolétl na značku 80,5 metru a bral 49. příčku. Další z nováčků českého týmu Jan Ošmera si za skok o délce 73,5 metru připsal 52. místo. Pozici za ním pak bral Jáchym Hrdina s pokusem dlouhým 69 metrů.

Oficiální výsledky sobotního závodu O pohár starosty naleznete zde, průběžné pořadí FIS cupu zase pod tímto odkazem.

Dalším bodem v kalendáři FIS cupu mužů je polský Szczyrk, kde se závody konají 20. a 21. srpna. Pomoc Ukrajině