FIS Cup mužů ve Szczyrku: Rýdl s Ryglem na bodech, zvítězil Rakušan Bachlinger

FIS Cup mužů ve Szczyrku: Rýdl s Ryglem na bodech, zvítězil Rakušan Bachlinger

3 min 14 s

První zastávkou letošního seriálu Poháru FIS byl pro muže polský Szczyrk, konkrétně můstek s konstrukčním bodem HS104. Mezi necelou osmdesátkou závodníků se na startu objevili i tři čeští: Radek Rýdl, David Rygl, Kryštof Hauser a Petr Vaverka. Dva z nich se radovali z umístění v bodované třicítce v klání, v němž bylo k vidění několik pokusů za sto metrů.


Nejstarší z českého kvarteta, Radek Rýdl, předvedl dva vyrovnané skoky o délce 93 a 94 metrů, čímž si vysloužil 28. místo. O něco dále skočil v prvním kole jeho týmový kolega David Rygl (101 + 93 m), který jel ale z vyššího nájezdového okna, což mu přineslo několikabodový odpočet. Právě z tohoto důvodu se umístil o příčku za Radkem, tedy na 29. pozici. O něco hůře se dařilo dalším dvěma reprezentantům. Kryštof Hauser si v prvním kole připsal 88,5 metru a v nabité konkurenci tak obsadil 53. místo. Frenštátský rodák Petr Vaverka dolétl na značku 75 metrů, což mu vyneslo 64. příčku.

Závod ovládl Rakušan Niklas Bachlinger, který předvedl stylově čisté pokusy o délce 105 a 106 metrů. Jeden a půl bodu za ním zaostal jeho týmový kolega Jonas Schuster, který rovněž dvakrát pokořil hranici stovky (107 + 103 m). Na pódiu je doplnil domácí Klemens Murańka se skoky o délce 102,5 a 105 metrů.

Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete pod tímto odkazem.

 

Víkendový program pokračuje v neděli v 9 hodin, kdy odstartuje zkušební kolo. O hodinu později pak započne závod.Pomoc Ukrajině