Finálovému FIS Cupu ve Villachu dominují Cecon a Wiegelová, obě Češky v první desítce

Finálovému FIS Cupu ve Villachu dominují Cecon a Wiegelová, obě Češky v první desítce

6 min 32 s

Druhý den v rakouském Villachu nabídl finálové klání letošního ročníku letního Poháru FIS. Mužská kategorie byla i v neděli bez české účasti, v té ženské se opět představily Klára Ulrichová a Karolína Indráčková.


Program tentokrát odstartoval závodem mužů, který díky vyrovnaným výkonům nejlepších účastníků nabídl napínavou podívanou. Skvělou formu potvrdil Ital Francesco Cecon, který ke druhému místu z předchozího dne přidal v neděli vítězství. Se skoky o délce 96,5 a 99,5 metru o pouhé tři desetiny bodu porazil druhého Clemense Leitnera (97 + 97,5 m) z Rakouska. Jen jednu desetinu bodu za ním zaostal jeho týmový kolega Markus Rupitsch se stylově čistými pokusy dlouhými 94 a 95 metrů.

Kompletní výsledky nedělního závodu mužů naleznete zde.

 

Na závod mužů navázaly ženy, mezi nimiž dominovala domácí Hannah Wiegelová. Ta s čistým stylem předvedla skoky o délce 94,5 a 91,5 metrů, a připsala si tak již třetí vítězství v Poháru FIS v kariéře. Následovala ji Slovinka Taja Bodlajová (89,5 + 92 m), třetí místo obsadila její týmová kolegyně Ajda Kosnjeková. Teprve patnáctiletá závodnice předvedla pokusy dlouhé 93 a 85,5 metrů, a zařadila se tak mezi nadějné tváře slovinského skoku na lyžích.

Na startu byly mezi 33 závodnicemi i dvě Češky, a to v obvyklém složení. O něco lépe se dařilo Kláře Ulrichové, která předvedla pokusy o délce 88,5 a 86,5 metrů, přičemž se v druhém kole řadila mezi několik závodnic, jež jely z nižšího nájezdového okna a obdržely tak bodovou kompenzaci. Obsadila tak konečnou sedmou příčku. Místo za ní patřilo Karolíně Indráčkové, která si připsala dva vyrovnané skoky dlouhé 91,5 metru.

Konečné pořadí nedělního závodu žen naleznete pod tímto odkazem.

 

Seriál letního FIS Cupu 2022 zná své vítěze

Villach byl poslední zastávkou letošního kalendáře letního FIS Cupu. Mezi muži mu v konečném pořadí mu dominovali Rakušané, kteří obsadili celé stupně vítězů. Nejvyšší stupínek patří Jannimu Reisennauerovi s celkovým počtem 450 bodů, jenž si mj. připsal výhru a druhé místo ve Frenštátu pod Radhoštěm. S poměrně výrazným bodovým odstupem ho následují Maximilian Lienher (379 b.) a Clemens Leitner (364 b.).

Z Čechů se nejlépe umístil 29. Radek Rýdl, který se blýsknul především sedmým a devátým místem ve Frenštátu. Na body vícekrát dosáhl také František Lejsek (40 b.), jemuž nakonec patří dělená 44. pozice. 68. příčku společně obsadili Tomáš Portyk a Benedikt Holub (15 b.). František Holík figuruje na 77. místě s devítibodovým ziskem. 80. je pak Daniel Škarka (7 b.), David Rygl 89. (2 b.).

Žebříček letního seriálu FIS Cupu mužů naleznete pod tímto odkazem.

 

Mezi ženami zvítězila v konečném pořadí FIS Cupu Nika Prevcová ze Slovinska (380 b.), následovaly ji Polka Nicole Konderlová (320 b.) a další Slovinka Taja Bodlajová (286 b.).

Sedmé místo vybojovala Klára Ulrichová s konečným počtem 246 bodů, přičemž jejím nejlepším výsledkem bylo skvělé druhé místo ve slovinské Kranji. První desítku pak uzavřela Karolína Indráčková se 189 body, která tamtéž obsadila třetí pozici.

Žebříček letního seriálu FIS Cupu žen naleznete pod tímto odkazem.

 Pomoc Ukrajině