EYOF2023: Čeští chlapci vybojovali na mládežnické olympiádě páté místo

EYOF2023: Čeští chlapci vybojovali na mládežnické olympiádě páté místo

2 min 37 s

Evropský olympijský festival mládeže je v plném proudu a na řadu přišel i týmový závod chlapců. České kvarteto se v silné konkurenci neztratilo, obsadilo páté místo. Titul získali Rakušané.


Závodu se zúčastnilo osm týmů. Z Čechů přišel na řadu jako první Jan Ošmera, jenž zahájil 85 metry, Filip Křenek oproti krajanovi tři metry přidal, Daniel Škarka potvrdil roli jedničky skokem do vzdálenosti 94 metrů a první kolo završil David Rygl výkonem dlouhým 83 metrů.

Česká reprezentace se po polovině závodu nacházela na čtvrtém místě s velkou ztrátou na místa zaručující stupně vítězů a s náskokem necelých sedmi bodů na páté Nory.

Druhé kolo vyšlo české čtveřici bodově ještě lépe než to první. Jan Ošmera (82 m) s Filipem Křenkem (83 m) si sice lehce pohoršili, ovšem zlepšení zaznamenali Daniel Škarka (94,5 m) a David Rygl (84,5 m). Navzdory vylepšení součtu z prvního kola Česko spadlo na páté místo za skvěle skákající Slovince, ti nezískali medaili z důvodu zneplatnění jednoho jejich skoku z prvního kola.

Zlaté medaile vybojovali Rakušané, kteří drtivým rozdílem skoro 90 bodů pokořili druhé Poláky. Bronzovou příčku vybojoval německý kvartet.

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině