Evropské hry: Češi se do druhého kola na velkém můstku neprobili

2 min 24 s

Skoky na lyžích, které jsou letos součástí Evropských her v Polsku, měly v sobotu na programu svůj poslední závod. Na velkém můstku se ale českým mužům nedařilo a žádný z pěti reprezentantů se neprobojoval do druhého kola.

Závod, který provázel silný a točící se vítr, jenž zejména úvodní kolo výrazně natáhl, se českým skokanům příliš nevyvedl. Nejlepším ze startující pětice byl na 38. místě Radek Rýdl, jenž skákal v zadním větru a se 115 metry ztratil na postupovou třicítku 11,2 bodu.

Se silnějším větrem pod lyže naopak skákal David Rygl, který sice natáhl svůj skok na 118,5 metru, ale odepisoval 9,2 bodu a obsadil 41. pozici. Do první padesátky se ještě vešel Benedikt Holub, jenž se 102 metry skončil na 49. místě.

Výsledkovou listinu prvního kola uzavírali na 53. místě s 99,5 metry Daniel Škarka a na 54. místě se 101,5 metry Kryštof Hauser.

Zlatou medaili na velkém můstku vybojoval nestárnoucí Polák Dawid Kubacki, který předvedl 139 a 134,5 metru. Druhou příčku slaví Rakušan Jan Hörl a třetí pozici obsadil Němec Philipp Raimund.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.