Druhý závod v Rasnově vyhrál Kraft, Koudelka si oproti pátku polepšil na 18. místo

6 min 30 s

Po pátečním premiérovém závodu světového poháru v Rasnově, který vyhrál Karl Geiger, se skákalo i v sobotu. Němec útočil na rumunský double, když byl po prvním kole druhý v těsném závěsu za Rakušanem Stefanem Kraftem. Do finále postoupil ze sedmnácté pozice Roman Koudelka, další tři čeští skokani Kožíšek, Polášek a Štursa nebodovali. Ve finále si český skokan o příčku pohoršil a bral 18. pozici. Naopak první tři místa ve finále zůstala stejná jako po kole prvním. Kraft vyhrál, druhý byl Geiger a třetí Schmid.

Z kvalifikace se podařilo postoupit všem čtyřem českým skokanům a do závodu šel jako první Vojtěch Štursa. Leč jeho 89,5 metrů s větrnou podporou o odečtu 7,4 bodů na postup nemohlo stačit a český skokan obsadil 48. místo. O příčku nad ním byl Viktor Polášek, jenž dal 87 metrů. Stejně jako v páteční premiéře v Rasnově nepostoupil do druhého kola ani Čestmír Kožíšek, který skočil stejnou vzdálenost jako Štursa, ovšem neodepisoval tolik za protivítr. I tak byl jednačtyřicátý.

Krátce před polovinou závodu se začalo létat daleko. 98 metrů jen dokumentovalo, jak se Slovinci Žigovi Jelarovi na středním můstku daří a vedl. Ovšem hned po technické pauze ho přeskočil Markus Eisenbichler. Němec sice dal o dva metry méně, ale neměl takový odečet za vítr pod lyže. Postup se povedl i Romanu Koudelkovi a z výrazně lepšího místa než v pátek. 94,5 metrů stačilo po jeho skoku na průběžné páté místo a česká jednička figurovala po prvním kole na dělené sedmnácté pozici s Kamilem Stochem.

Na prvním místě se ještě ocitl i Michael Hayböck (100,5 m.), další rakouský skokan Gregor Schlierenzauer (103 metrů) a za stejnou délku také Constantin Schmid, který měl menší odpis bodů než Schlieri. A Němec nakonec vydržel ve vedení až do posledních dvou skoků. Překonal jej pouze páteční vítěz Karl Geiger za 99,5 metrů (odpis 3,8 bodů) a vítěz prvního kola Stefan Kraft. Silný vír pod lyže, podobně jako u Schlierenzauera, jej vynesl na 103 metrů.

Ve druhém kole se posunul Zyla s Granerudem, kteří šli přes hranici 95 metrů. Roman Koudelka neměl úplně štěstí na podmínky, šel na 94 metrů a pohoršil si pouze o jednu pozici na konečné osmnácté místo.

Dlouhé skoky načal opět Jelar na 97,5 metrů, vzápětí ho vystřídal Lindvik, který před závěrečnou desítkou vedl za 99 metrů. Jako první překonal stovku ve druhém kole Dawid Kubacki, který šel přesně na tuto vzdálenost a také byl první. Další skokani se do popředí neřadili a Polák se tak sunul výslednou listinou dopředu. Stejně jako Kamil Stoch, který za 98,5 šel ze sedmnáctého místa na deváté. Poté začal lehce zlobit vítr a na další skoky se muselo chvilku čekat.

Němec Schmid uhájil za 95,5 metrů své třetí místo, jelikož neměl žádnou podporu větru a naopak čtyři desetiny přičítal. Ještě horší podmínky měl Karl Geiger, kterému stačilo na vedení 96 metrů a čekal, co na to Stefan Kraft. Ten se ale nezalekl, dal v o něco lepších podmínkách 97,5 metrů a vyhrál.