Druhý den COC v Eisenerzu: Karolína Indráčková znovu na bedně, muži tentokrát bez bodů

Druhý den COC v Eisenerzu: Karolína Indráčková znovu na bedně, muži tentokrát bez bodů

4 min 41 s

Závod Kontinentálního poháru v rakouském Eisenerzu pokračoval v neděli. Česká reprezentace zde měla čtyři zástupce: Karolínu Indráčkovou, Benedikta Holuba, Filipa Sakalu a Františka Lejska. Zatímco Karolína dokázala sobotní výsledek ještě vylepšit, mužům se v závodě dařilo o něco méně. Z vítězství se radovalo Rakousko a Německo.


Husté sněžení doprovázelo i nedělní program, jehož centrem byl můstek s kritickým bodem K98. V kategorii žen se zde představilo 17 závodnic, mezi nimi i česká naděje Karolína Indráčková. Ta ve zkušebním kole navázala na včerejší pódiové umístění a předvedla slušný skok o délce 90,5 metru. V následném závodě si ještě výrazně polepšila a s pokusy dlouhými 98,5 a 98 metru jí patřilo skvělé druhé místo. Před ní byla jen zkušená Němka a vítězka sobotního závodu, Juliane Seyfarthová (98 + 98,5 m), které prvenství zajistily zejména vyšší známky za styl. Na stupních vítězů je pak doplnila její mladší kolegyně Michelle Goebelová se skoky o délce 98 a 96,5 metru.

Kompletní výsledky nedělního závodu žen naleznete zde.

 

Mezi 54 muži na startu byla také trojice Čechů. V tréninku se nejlépe dařilo Filipu Sakalovi, když se skokem dlouhým 91,5 metru obsadil slibné 25. místo. Přestože v prvním kole závodu ještě pět metrů přidal, na postupovou třicítku to bohužel nestačilo. Filipovi tak v konečném pořadí patřila 35. pozice. Benedikt Holub na včerejší bodový zisk nenavázal a po pokusu o délce 91 metrů obsadil 43. příčku. O půl metru méně si připsal třetí Čech na startu, František Lejsek, který bral konečné 45. místo.

V kategorii muži putovalo vítězství opět do Rakouska, tentokrát ho vybojoval Ulrich Wohlgenannt, který předvedl fantastické skoky daleko za kritický bod můstku. Pokusy dlouhé 103 a 106 metrů přikrášlil ještě čistým stylem a porazil svého týmového kolegu Maximiliana Steinera. Ten sice v součtu skočil o půl metru dál (106 + 103,5 m), ale zaznamenal o něco vyšší odpočet za vítr a naopak nižší stylové známky. Pro pódiové umístění si dolétl také Polák Tomasz Pilch s pokusy o délce 104 a 102 metrů.

Kompletní výsledky nedělního závodu mužů naleznete zde.

 

Foto: NordicFocusPomoc Ukrajině