Dobrý výsledek v Courchevelu. Indráčková i Ulrichová skončily v první dvacítce

Dobrý výsledek v Courchevelu. Indráčková i Ulrichová skončily v první dvacítce

5 min 2 s

Letní Grand Prix pokračovala třetím závodem, tentokrát ve francouzském Courchevelu. A pro české skokanky dopadla vydařeně. Karolína Indráčková udržela sedmnácté místo po kole prvním, Klára Ulrichová se povedeným druhým pokusem posunula z 26. místa na konečné dvacáté. Závod suverénně ovládla Slovinka Urša Bogatajová, jenž v obou kolech předvedla nejlepší skoky.


V Courchevelu startovalo pouze třicet závodnic, nebylo tak nutné skákat kvalifikaci. Karolína Indráčková šla na řadu s číslem sedm, doskočila na 94 metrů a šla po svém skoku na průběžné čtvrté místo. Po prvním kole figurovala na sedmnácté pozici, přičítala navíc hodně bodů za vítr. Klára Ulrichová předvedla 83,5 metrů, což nakonec stačilo na 26. místo.

Po prvním kole vedla poslední žena startovní listiny, Slovinka Urša Bogatajová. Za 125,5 metrů vedla s náskokem téměř čtrnáctí bodů před krajankou Nikou Križnarovou. Třetí pozici držela Julia Clairová, Francouzka byla ještě o tři body zpět.

Ve druhém kole zavelela k posunu vpřed Ulrichová. Skočila 98 metrů, předvedla čtrnáctý nejlepší výkon finále a posunula se o šest míst dopředu na dvacátou pozici. Bodovala tak ve všech třech závodech letního seriálu a s 39 body je na sedmnáctém místě. Indráčková metrově prakticky zopakovala kolo první, skočila pouze o metr méně a udržela sedmnácté místo.

„Se závodem úplně spokojená nejsem, protože jsem předvedla horší skoky než v oficiálním tréninku. Zdravotně jsem již v pořádku, ale je znát tréninkové manko, takže teď potřebuji dohnat kromě skokanských tréninků také kondici. V následujících týdnech nás bude čekat soustředění v Polsku a Slovinsku, kde budeme zároveň závodit i na FIS Cupech,“ řekla po závodu Karolína Indráčková, která po zranění ve Wisle bodovala v letní Grand Prix poprvé a za čtrnáct bodů jí patří 31. místo.

Pořadí na prvních třech místech se ve finálovém kole neměnilo. Bogatajová skočila 123,5 metrů a náskok před druhou Križnarovou (115 m) navýšila na 18,8 bodů. Třetí Clairová (116 m) měla ztrátu již přes třicet bodů. Slovinský úspěšný den navíc podtrhla čtvrtým místem Nika Prevcová, sestra bratrského skokanského tria Prevců. Seriál vede právě Bogatajová s 280 body, druhá Križnarová na ní ztrácí 40 bodů

Oficiální výsledky najdete zde, průběžné pořadí letní Grand Prix na tomto odkazu.

V neděli je na programu závod mužů, který začíná v 18 hodin.Pomoc Ukrajině