Do Wisly na letní Grand Prix míří čtyři čeští zástupci

Do Wisly na letní Grand Prix míří čtyři čeští zástupci

3 min 52 s

Skokanská letní Grand Prix startuje. Od 22. do 24. července se ve Wisle uskuteční dva mužské a dva ženské závody včetně kvalifikací. Český reprezentační tým bude zastupovat čtveřice Roman Koudelka, Radek Rýdl, Karolína Indráčková a Klára Ulrichová. V pátek 22. července budou na programu kvalifikace, o víkendu přijdou na řadu na můstku HS134 hlavní závody


Roman Koudelka začal s přípravou později, v posledních týdnech se zaměřil ve skokanském tréninku, který probíhal na středním můstku, na symetrii. První skoky na velkém můstku proto absolvoval až v tomto týdnu. „Závody ve Wisle jsou pro mne především porovnáním, jak se mi daří tréninkový proces, neboť přípravu jsem zahájil později a na velkém můstku absolvoval pouze několik skoků. Je to také dobrá příležitost vidět, jak jsou na tom ostatní závodníci v této fázi přípravy,“ říká nejlepší český skokan poslední dekády.

Na závodech FIS Summer Grand Prix ve Wisle (mj. zdejším rodákem je Adam Malysz, bývalý polský vynikající skokan na lyžích a současný prezident polského lyžařského svazu) se budou testovat i nová pravidla. Změnil se střih kombinézy, ale i způsob měření. Novým kontrolorem je Rakušan Christian Kathol, který nahradí Fina Miku Jukkaru, jenž na vlastní žádost po roce ve funkci skončil. Kathol byl již loni často druhým kontrolorem a zároveň zodpovídal za koordinaci závodů ve FIS Cupu.

Největší změnu ale uvidí diváci při Summer Grand Prix v září v rumunském Rasnově, kdy se bude premiérově skákat Super Team Competiton. Ve volném vysvětlení bude závodit z každé země pouze jeden týmový pár (muž a žena) a to ve třech eliminačních kolech.

Program závodů ve Wisle:

Pátek 22.7.2022

12:15: Kvalifikace žen

18:15: Kvalifikace mužů

Sobota 23.7.2022

10:30: Závod žen

15:00: Závod mužů

Neděle 24.7.2022:

11:00: Kvalifikace mužů

13:00: Závod mužů

16:30: Kvalifikace žen

17:30: Závod žen

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině