Do hlavního závodu v Ljubnu postoupilo trio Češek, premiéru si v pátek připíše Anežka Indráčková

Do hlavního závodu v Ljubnu postoupilo trio Češek, premiéru si v pátek připíše Anežka Indráčková

4 min 12 s

I ženy se dočkaly svého silvestrovského klání, a to rovnou v KO systému. Čtvrteční kvalifikace ve slovinském Ljubnu (HS94) českým skokankám vyšla, hned tři z nich uvidíme i v zítřejším individuálním závodě. Účast si vybojovala i Anežka Indráčková, která si tedy ve svých patnácti letech odbude premiéru v hlavní soutěži Světového poháru.


Čtvrteční program Světového poháru žen ve slovinském Ljubnu odstartoval ve 14:30 tréninkovými koly. V nich se českým skokankám příliš nedařilo, nejlepšího skoku dosáhla Karolína Indráčková, když přistála na 78 metrech a obsadila 40. příčku.

První kvalifikační pokus z našich skokanek zapsala Štěpánka Ptáčková, která skočila 71 metrů a zaujala celkově 67. příčku.

Dalším Češkám se zadařilo o poznání lépe. Klára Ulrichová doskočila do vzdálenosti 78,5 metru a umístila se na 43. místě. A zítra ji čeká tvrdý oříšek, nastoupí totiž v KO souboji proti Slovince Nice Križnarové, jedné z nejlepších skokanek současnosti.

Svou premiérovou účast ve Světovém poháru si ve čtvrteční kvalifikaci, kterou doprovázely relativně klidné povětrnostní podmínky, vybojovala Anežka Indráčková. Patnáctiletý benjamínek reprezentace si připsal skok dlouhý 79,5 metru, který stačil na postup z 46. pozice. Skokanka z Desné se zítra střetne s Němkou Katharinou Althausovou, průběžně druhou závodnicí celkového pořadí.

Zadařilo se taktéž sestře Anežky, Karolíně. Nejzkušenější česká reprezentantka zapsala 83 metrů a bez sebemenších problémů postoupila, když uzavřela třetí desítku pořadí. A zítra rozhodně nebude bez šance, vyzve totiž Němku Annu Rupprechtovou, se kterou se v rankingu Světového poháru dělí o 31. místo.

Kvalifikaci ovládla letos naprosto suverénní Rakušanka Marita Kramerová (91,5 m), kterou na stupních vítězů doplnily Slovinky Ema Klinecová (91 m) a Urša Bogatajová (92,5 m).

Zítřejší individuální závod započne v Ljubnu v 16:30. Přímý přenos budete moct sledovat na platformě Eurosport Player.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE. 

Foto: Nordic Focus Pomoc Ukrajině