COC mužů v Klingenthalu: fantastické vítězství pro Ukrajince Marusiaka, Češi bez bodů

COC mužů v Klingenthalu: fantastické vítězství pro Ukrajince Marusiaka, Češi bez bodů

4 min 15 s

Program Kontinentálního poháru mužů v německé Vogtland aréně pokračoval v neděli. Závod nabídl skvělou podívanou a také poměrně překvapivá jména na stupních vítězů. Dva Češi na startu se však tentokrát do druhého kola nepodívali.


Zatímco první kolo proběhlo za relativně stabilních povětrnostních podmínek, v tom druhém již organizátoři takové štěstí neměli. V některých případech tak bodové kompenzace dosahovaly výše až 14 bodů, přesto se však závod dokázal obejít bez delších přestávek. Velkou senzací se stalo vítězství ukrajinského reprezentanta Jevhena Marusiaka, který s pokusy o délce 138 a 135,5 metru s naprosto suverénním náskokem porazil zbytek startovního pole a po sobotním sedmém místě si tak poprvé připsal prvenství v závodě Kontinentálního poháru. Více než 17 bodů za ním zaostal devatenáctiletý Švýcar Remo Imhof s vyrovnanými skoky dlouhými 133,5 metru. Imhofovo jméno je na stupních vítězů také novinkou, v neděli na nich stanul vůbec poprvé ve své kariéře. Na pódiu je doplnil o něco zkušenější Nor Benjamin Oestvold s pokusy o délce 131,5 a 131 metru, který v současné době figuruje na průběžném třetím místě v seriálu Kontinentálního poháru, a to v obklopení tří dalších týmových kolegů z Norska.

Na startovní listině byla k vidění také dvě česká jména – Radek Rýdl a Benedikt Holub. Zkušební kolo vypadalo pro Radka Rýdla slibně, za skok dlouhý 119,5 metru mu patřila 28. pozice. V závodě však na tento výkon bohužel navázat nedokázal a v bezvětří dolétl na značku 105,5 metru, což mu nakonec přineslo 40. místo. Druhý český reprezentant, Benedikt Holub, skončil s pokusem o délce 101 metru ještě dvě příčky za ním.  

 

Kompletní výsledky nedělního závodu naleznete zde, průběžné pořadí Kontinentálního poháru mužů pak pod tímto odkazem. Další zastávkou tohoto seriálu bude norská Rena, do níž se závodníci přesunou příští víkend.

 

Foto: NordicFocusPomoc Ukrajině