Chtěla bych pravidelně bodovat ve Světovém poháru, netají Karolína Indráčková

Chtěla bych pravidelně bodovat ve Světovém poháru, netají Karolína Indráčková

4 min 25 s

Karolína Indráčková prožila v Pekingu svou olympijskou premiéru, poté si dokonce na začátku března čtrnáctým místem na Světovém poháru v norském Lillehammeru vytvořila kariérní maximum. Pětadvacetileté závodnice jsme se po skončení předsezónní tiskové konference v krátkém rozhovoru zeptali nejen na průběh letní přípravy a cíle v novém ročníku.


Jak se ohlížíte za letošní letní přípravou?
Odjeli jsme s týmem všechny závody a soustředění, což je pozitivní. No a teď přejdu k mým výkonům, se kterými nejsem vůbec spokojena. Chtěla bych, aby byly lepší. Do zimy se to snad stabilizuje a budu skákat lépe.

Co vlastně potřebujete na skocích zlepšit?
(smích) To je dobrá otázka, řekla bych, že tak nějak všechno. Poslední dobou se nějak peru s nájezdovým postavením. Potom mi z něj nemůže vycházet odraz, což se i dále projevuje v samotném letu. Nejdůležitější pro mě je, abych si vylepšila nájezd.  

U reprezentace došlo k trenérské výměně, jak se cítíte pod novými trenéry?
Ano, je to pozitivní. Je to zase něco nového, jsem za to ráda.

Jaké budete mít v nadcházející sezóně cíle?
Chtěla bych určitě předvádět nějaké výkony, se kterými bych byla sama spokojena. No a co se umístění týče, chtěla bych pravidelně bodovat ve Světovém poháru.

Je nějaký závod, na který se obzvlášť těšíte?
Nejvíce se těším na mistrovství světa ve slovinské Planici.

Už víte, s čím byste tam byla spokojená? 
To je opravdu velmi těžké, mistroství v Planici se koná až na konci února. Takže je ještě opravdu daleko. Těžko říci v jaké budu vlastně formě.

Na tiskové konferenci se zmínily i lety na lyžíc. Nebála byste se mamutího můstku?
Je to podmíněno umístěním, pouze závodnice, jež se umístí v první patnáctce Raw Air turné, mohou létat. Pokud bych tu možnost měla, byla bych za to velmi ráda, ale to je ještě ve hvězdách.Pomoc Ukrajině