Čeští dorostenci a žáci se zúčastnili pravidelného kempu menších zemí ve Slovinsku a Rakousku

Čeští dorostenci a žáci se zúčastnili pravidelného kempu menších zemí ve Slovinsku a Rakousku

3 min 21 s

Minulý týden proběhl ve Slovinsku a Rakousku mezinárodní žákovský kemp menších zemí, jehož se zúčastnilo i dvanáct skokanů z České republiky, na které dohlíželi tři trenéři. Nechyběly ani známé osobnosti.


Mládežnický kemp menších zemí se koná pravidelně. Začínající skokané se v průběhu letošního ročníku, kromě trénování a porovnávání se mezi sebou, dozvěděli i něco zajímavého o skocích na lyžích.

Součástí letošního ročníku bylo i několik hvězdných jmen. Online se připojili norský trenér mužů Alexander Stöckl, bývalý norský olympijský skokan na lyžích Lasse Ottesen nebo závodní ředitel skoků na lyžích Sandro Pertile. Osobně přítomni byli slavný výrobce lyží Peter Slatnar či současný trenér a bývalý skokan Rok Urbanc.

Českých závodníků se dohromady zúčastnilo dvanáct. Vojta Stolarz, Jakub Šusta, Lukáš Jeřábek, Jáchym Hrdina, Jiří Černý a Natálie Nejedlová jako dorostenci, Jiří Kubalák, Marek Hradil, Martin Balatka, Martin Novák, Barbora Štěpánková a Julie Ošmerová patřili ještě do kategorie žáků. Dozor nad všemi zmíněnými měli trenéři František Vaculík s Jiřím Černým st. a trenérka Jana Kratochvílová.

Počasí přálo, takže se mohlo uskutečnit sedm skokanských tréninků nejen v Planici, ale i ve Villachu. Probíhaly také tréninky pohyblivosti a koordinace. Součástí byla i regenerace v ledovém jezeře v Kranjské Goře, kde si kluci mohli zaskákat salta vzad z výšky 3 a 7 metrů a nevedli si vůbec zle, zhodnotil mládežnický kemp šéftrenér mládeže František Vaculík.Pomoc Ukrajině