České výpravě se zadařilo v Zakopaném. Hauser vyhrál dva závody

České výpravě se zadařilo v Zakopaném. Hauser vyhrál dva závody

3 min 7 s

O víkendu se v polském Zakopaném konaly skokanské závody ORLEN CUP pro mladé skokany a skokanky. Vidět byli i čeští zástupci. Nejvíce Kryštof Hauser, jenž ve své kategorii ovládl oba závody.


Mezi dívkami závodila Natálie Nejedlová, která hájila barvy klubu TJ Rožnov pod Radhoštěm. V sobotu i neděli skákala vyrovnaně, v obou závodech, kterých se zúčastnily také domácí Polky, Slovenky a Ukrajinka, byla osmá.  

Závodu mužů narozených po roce 2005 se zúčastnili jen polští závodníci a jediný Čech. Ten byl ale nejvíce vidět. Kryštof Hauser z Dukly Liberec totiž ovládl obě víkendová klání. Jednou s náskokem 6,5 bodu, pak dokonce s 15,5 bodovým rozestupem.

Nejpočetnější kategorie, co se počtu závodníků týče, byla u chlapců s ročníkem narození 2008 a 2009. Mezi sebou totiž soupeřilo hned čtyřicet skokanů, a to včetně Jiřího Černého.

I ten si odvezl domů cenné výsledky. V sobotním závodě skončil na pátém místě, na vítěze ztratil jen pět bodů. V neděli byl sice odstup větší, ale i tak z toho bylo dělené sedmé místo.

Tři čeští reprezentanti se zúčastnili závodu juniorů narozených v letech 2006-2007

Lukáš Jeřábek zapsal sedmnácté a čtrnácté místo, Dominik Lukeš zase dvacáté a patnácté. Skvěle si vedl Josef Buchar. V sobotním klání skončil na druhém místě, v tom nedělním zase na třetím. 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině