Češi uzavřeli juniorský šampionát osmým místem v mixu, kralovali Slovinci

Češi uzavřeli juniorský šampionát osmým místem v mixu, kralovali Slovinci

2 min 18 s

Juniorský světový šampionát je minulostí. Uzavřel jej závod mixu, jehož se zúčastnilo se i české kvarteto, které postoupilo do druhého kola a obsadilo konečné osmé místo. Z triumfu se radovali Slovinci.


Nejlepší skok prvního kola předvedla hned na úvod Klára Ulrichová, osmá dívka z individuálního závodu zahájila 94 metry.

David Rygl přidal 81,5 metru, Anežka Indráčková 89 metrů a Daniel Škarka uzavřel české působení v prvním kole skokem do vzdálenosti 85,5 metru. Výsledkem byl zisk 379,6 bodu a poslední postupové osmé místo, devátí Francouzi zaostali o necelých šest bodů.

Klára Ulrichová si ve druhém kole pohoršila, přidala do statistik 88,5 metru. David Rygl zaznamenal 84 metrů, Anežka Indráčková potěšila 90 metry a Daniel Škarka doskočil dokonce ještě o metr dále. Česko zůstalo na osmé příčce s poměrně výrazným odstupem 20,9 bodu na sedmé Nory.

S obrovským náskokem triumfoval slovinský kvartet, který si na stříbrné Japonce postupně vybudoval náskok přesahující hranici čtyřiceti bodů. Bronz putoval k našim západním sousedům do Německa.

Ofiiální výsledky závodu naleznete ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině