Češi o víkendu skákali v rakouském Hinzenbachu, Koudelka obsadil 25. místo

3 min 7 s

Letní Grand Prix skokanů na lyžích pomalu spěje ke svému konci. Předposlední zastávkou byl rakouský Hinzenbach, kde se skákalo v sobotu i v neděli. Do dění zasáhli dva čeští závodníci – Roman Koudelka a Radek Rýdl, přičemž první zmíněný reprezentant bodoval na 25. pozici.

Hlavního závodu se ani jeden z Čechů v sobotu nezúčastnil. Do karet Radkovi Rýdlovi nehrál silný zadní vítr ani zvednutí nájezdu o dvě okna. Nakonec z toho bylo 56. místo.

O pět příček výše se v kvalifikaci umístil Roman Koudelka, který skočil stejně metrů jako jeho krajan – tedy 76,5. Zkušený český závodník nakonec skončil první pod čarou, na postup mu chybělo sedm desetin bodu.

Kvalifikace se skákala i v neděli, nicméně ani na druhý pokus nebyl Radek Rýdl úspěšný. Do hlavního závodu se nedostal, v kvalifikaci skončil na posledním místě. Mnohem spokojenější byl naopak Roman Koudelka, jenž postoupil z 31. místa. Dobře si poradil s větrem a skočil solidních 79 metrů.

V hlavní soutěži si ještě polepšil. V prvním kole skočil o šest metrů více a obdržel i hezké známky od rozhodčích, do druhého kola tak prošel z 22. místa. V něm zapsal pokus s hodnotou 82,5 metru, což nakonec v součtu stačilo na 25. příčku.

Poslední příležitost získat v letní Grand Prix body budou mít čeští závodníci příští víkend, kdy se skáče v německém Klingenthalu.