Bucharovi se vyvedly závody ve Szczyrku, Holub bodoval v Lillehammeru

Bucharovi se vyvedly závody ve Szczyrku, Holub bodoval v Lillehammeru

5 min 42 s

V Norsku se skákal Kontinentální pohár a do akce zasáhli dva čeští skokani, přičemž Benedikt Holub si zapsal body za 27. místo. Početné zastoupení měla česká výprava na FIS Cupu v polském Szczyrku, kde skákalo šest Čechů. Nejlépe se zadařilo Josefu Bucharovi, který sebral 23. a 18.místo.


Holub v Lillehameru v elitní třicítce

V norském Lillehammeru byl sobotní závod zrušen, a tak se v neděli skákal Kontinentální pohár hned dvakrát.

V tom prvním se do hlavního závodu podíval jen jeden ze dvou českých skokanů. Radek Rýdl předvedl 102 metrů daleký skok, což bohužel nestačilo na postup, jelikož poslední postupující skočil o deset metrů více.

Naopak své premiérové body z Kontinentálního poháru v letošní sezoně vybojoval Benedikt Holub, jenž v prvním kole skončil na 29. místě se 112,5 metry na kontě. Ve druhém kole dokázal svůj skok natáhnout a bylo mu naměřeno 124 metrů. Toto zlepšení i diskvalifikace jednoho ze závodníků znamenalo, že se Holub nakonec posunul o dvě příčky na 27. pozici.

Ve druhém závodu dne však zůstali v prvním kole oba čeští zástupci. Holub sice skočil 119,5 metru, reprezentant Dukly Frenštát pod Radhoštěm ale za postupem zaostal o zhruba sedm bodů a bral 32. pozici. Rýdl skočil ještě o sedm metrů méně než jeho kolega a skončil 36.

Šest Čechů na startu FIS Cupu v Szczyrku

Polský Szczyrk hostil o víkendu další díl seriálu FIS Cupu, na jehož startu tentokrát stálo velké množství českých závodníků.

V sobotním závodě se do druhého kola prodral Josef Buchar, který skočil 92 metrů, navíc zapsal i solidní body od rozhodčích a s celkovým součtem 112,3 skončil 25. Ve druhém kole pak své umístění vylepšil o dvě příčky.

Pět míst za postupem zůstal Daniel Škarka, jehož od druhého kola dělily jen tři body. Další dva čeští zástupci se umístili v páté desítce, Františka Holíka (45.) a Kryštofa Hausera (46.) dělila mezi sebou jen jedna desetina bodu. Josef Křenek pak skončil 59., Jiří Černý 70.

Ke konci výsledkové listiny se v neděli umístili Křenek (64.) a Černý (66.). Ve čtvrté desítce se blízko sebe seřadili hned tři čeští zástupci, kteří se vměstnali do 1,7 bodu. 37. místo zapsal Škarka, o místo za ním Holík a Hauser sebral 40. místo.

Stejně jako v sobotu se i v neděli  zadařilo Bucharovi. Ten v prvním kole skončil dokonce sedmnáctý, nicméně šlo o velmi těsný závod. Kolem Buchara se skokani umisťovali v rozmezí desetin bodu. 

Druhé kolo se Bucharovi nevyvedlo dle představ a předvedl o něco kratší skok než v kole prvním. Nicméně ztráta nebyla tolik výrazná, a tak si v konečném součtu pohoršil jen o jednu pozici.

Foto: ANOC/Gaspar NóbregaPomoc Ukrajině