Bedna byla lákavá, pachuť tam trošku je, mrzí Sakalu čtvrté místo na Memoriálu Jiřího Rašky

Bedna byla lákavá, pachuť tam trošku je, mrzí Sakalu čtvrté místo na Memoriálu Jiřího Rašky

5 min 31 s

Nechybělo moc, jen 1,7 bodu, aby Filip Sakala poprvé v kariéře stanul na stupních vítězů. Navíc před domácím publikem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Přesto je čtvrté místo vynikajícím výsledkem, se kterým může být spokojen. „Na tenhle závod jsem se speciálně připravoval,“ poodhalil český reprezentant.


Sakala byl jediným, komu se podařilo v obou kolech pokořit na středním můstku stometrovou hranici. Pouze nižší bodový přípočet za vítr do zad nakonec rozhodl, že místo útoku na stupně vítězů skončil těsně pod nimi.

„Jsem rád, že se mi povedly takové dva skoky na domácí půdě. Ale ta pachuť tam trošku je,“ přiznala Sakala po závodě. „Bedna byla dost lákavá, ale nevyšlo to, snad zítra,“ řekl s úsměvem k dalšímu závodu, který se bude ve Frenštátě skákat v sobotu.

Rozhodně má na co navazovat. Pokud by se mu znovu podařilo zopakovat páteční výkony (100 a 100,5 metrů), útočil by opět na příčky mezi nejlepšími. Formu naladil skvěle, což si také po závodě pochvaloval.

„Memoriál Jiřího Rašky má pro mě hodně hluboký význam, už jen kvůli tomu, že patronem je Jiří Raška. Na tenhle závod jsem se speciálně připravoval a jsem rád, že mi sem vyšlo naladit formu,“ uvedl třiadvacetiletý reprezentant. Ten měl ve Frenštátě také osobní podporu svých fanoušků. „Je tu hodně známých a jsem rád, že jsem se jim předvedl v tom nejlepším světle.“

Letní období je ale především pořádná dřina. Jak sám Sakala podotkl, závody jsou spíš zpestřením při tvrdém drilu a nabírání kondice. „Celkově léto moc nemusím a soustředím se hlavně na zimu,“ podotkl. Jeho motivace je ovšem jasná - proniknout znovu do hlavního týmu. V minulé sezoně se mu poštěstilo skákat na několika akcích Světového poháru, byť se svými výkony příliš spokojený nebyl.

„Individuálně se mi bohužel nepovedlo udělat ani jeden dobrý závod. Vyšla mi jen družstva. Pral jsem se s kvalifikacemi, kde jsem byl hrozně nervózní. Nebyl jsem schopný se uvolnit a udělat normální skoky,“ přiznal Sakala. „Pro mě to byl ale hlavně nový svět a doufám, že v další sezoně budu v pohodě skákat to, co umím, a budu se zase posouvat.“

Po závodech ve Frenštátě čekají na Sakalu další dávky tréninku. „Najedeme zase kondiční přípravu a pak je Kontinentální pohár v Rumunsku,“ dodal český skokan, který bude v sobotu útočit při závodě O pohár starosty Frenštátu na premiérové stupně vítězů v Kontinentálním poháru.Pomoc Ukrajině