Ani druhý závod ve Wisle českým barvám body nepřinesl

5 min 16 s

Letní Grand Prix v polské Wisle pokračovala druhým závodem. Mezi muži se z vítězství opět radoval domácí závodník, když tentokrát vyhrál Dawid Kubacki před zase druhým Janem Hörlem. Mezi ženami dokonala vítězný double Slovinka Urša Bogatajová. Nejblíže k bodům měl z českých skokanů Viktor Polášek, který skončil na 32. místě.

Jak řekl nový trenér českého mužského A-týmu Vasja Bajc – výsledky se nemusí dostavit hned. V mužském závodu se tentokrát neskákala kvalifikace, bylo totiž jen 49 přihlášených závodníků. Viktor Polášek předvedl vůbec nejlepší skok celého programu ve Wisle, když skočil 115 metrů. Bohužel na postup to i tak nestačilo a český reprezentant byl na 32. místě. K postupu do finále mu chybělo 5,5 bodů. Čestmír Kožíšek skončil dvaačtyřicátý (107,5 metrů), Filip Sakala byl za 83 metrů ještě o dvě příčky pod ním.

První místo vybojoval domácí skokan Dawid Kubacki, jenž byl v sobotu třetí. V prvním kole předvedl 128,5 metrů a vedl o 1,3 bodů před Janem Hörlem. Ve druhém kole podnikl velký útok na přední příčky Slovinec Tilen Bartol, který se za 133,5 metrů posunul ze sedmnáctého místa až na pátou pozici. Kubacki nakonec první místo udržel, když skočil stejně jako v kole prvním a vyhrál o 6,6 bodů před Hörlem, který stejně jako v sobotu skončil druhý. Na třetí místo si polepšil Anže Lanišek. Naopak Jakub Wolny tentokrát na vítězství útočit nemohl, druhý skok se mu totiž tolik nepovedl a z třetí pozice po prvním kole klesl na místo šesté.

Nejdelší výkon závodu předvedl Rakušan Manuel Fettner. V prvním kole dal 137,5 metrů a vyrovnal rekord můstku Anderse Fannemela. Při tomto výkonu měl ale horší známky za styl a byl až osmý, celkově pak desátý.

Výsledky mužského závodu najdete zde, průběžné pořadí letní Grand Prix na tomto odkazu.

Mezi ženami zkompletovala vítězný double Slovinka Urša Bogatajová, která v prvním kole dokázala uletět na 133 metrů. Vytvořila si tak rozhodující náskok téměř pěti bodů, který ve finále před druhou Sarou Takanašiovou udržela. Třetí pozici vyskákala Marita Kramerová. České skokanky tentokrát neprošly i s trochou smůly kvalifikací. Veronika Jenčová byla na první nepostupové 41. příčce (86 metrů), když jí od prvního kola dělilo jen sedm desetin. Klára Ulrichová skončila čtyřiačtyřicátá (82 m).

Výsledky ženského závodu najdete tady, průběžné pořadí zde.

Letní Grand Prix pokračuje první víkend v srpnu ve francouzském Courchevelu.