Anežka Indráčková vybojovala ve Stamsu páté místo!

Anežka Indráčková vybojovala ve Stamsu páté místo!

4 min 6 s

Druhý závod Interkontinentálního poháru v rakouském Stamsu vyšel českým skokankám ještě o něco lépe, než ten sobotní. Blýskla se zejména Anežka Indráčková, která v neděli vybojovala výborné páté místo a polepšila si oproti prvnímu závodu o dvě příčky.


Interkontinentální pohár v rakouském Stamsu zastihl českou ženskou reprezentaci ve skutečně výborné formě. Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se sestrám Indráčkovým povedlo vybojovat umístění v Top 10. A ještě vylepšit svá umístění z úvodního stamského dějství.

Opět se o něco více dařilo Anežce Indráčkové. Ta se po sedmém místě z prvního závodu dokázala tentokrát vyšvihnout do elitní pětky. Už po prvním kole, v němž skočila 103,5 metru, se nacházela na páté pozici, přičemž toto umístění udržela i v kole druhém.

Anežku od stupňů vítězek dokonce dělilo po úvodním skoku jen 3,9 bodu a mohla bojovat i o zlepšení. Jenže druhý soutěžní skok takovou kvalitu z její strany neměl. Bylo to sice znovu nadprůměrných 99 metrů, ale oproti těm nejlepším se jednalo o ztrátu. Česká reprezentantka tak zůstala pátá, přičemž její ztráta na první trojku vystoupala ke dvaceti bodům.

Výborný závod má za sebou i její sestra Karolína, jež s 97 metry vybojovala v prvním kole průběžnou devátou příčku, kterou v kole druhém uhájila, když skočila znovu 97 metrů. V sobotu Karolína Indráčková uzavírala elitní desítku, v neděli si tak o jednu pozici polepšila.

Poslední Češka na můstku, Veronika Jenčová, předvedla skoky dlouhé 90 a 89,5 metru, což jí vyneslo konečné 23. místo.

Nedělní závod vyhrála Italka Annika Sieffová, která ke 111 metrům z prvního kola přidala 108,5 metru ve finálovém kole a porazila o 18,5 bodu sobotní vítězku Josephine Pagnierovou z Francie. Třetí skončila Sina Arnetová ze Švýcarska.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině