Anežka Indráčková v Kanderstegu vybojovala dvakrát čtvrté místo. V OPA Alpen Cupu bodoval i Rygl

Anežka Indráčková v Kanderstegu vybojovala dvakrát čtvrté místo. V OPA Alpen Cupu bodoval i Rygl

4 min 57 s

Sedmnáctiletá Anežka Indráčková pokračuje ve sběru velmi slušných výsledků v rámci letní části sezony v OPA Alpen Cupu. Česká skokanka se vypravila o víkendu do švýcarského Kanderstegu, kde obsadila dvě čtvrtá místa. Na tamním můstku skákal mezi juniory rovněž David Rygl, který v obou závodech bodoval.


Indráčková zahájila letní Alpen Cup domácími závody v Liberci před dvěma týdny, kde slavila vítězství a jedno druhé místo. Byť se tentokrát v Kanderstegu na stupně vítězek neprodrala, znovu potvrdila výbornou a stabilní formu, kterou se může pyšnit.

V sobotním závodě byla Češka po prvním kole na pátém místě za 95 metrů a své umístění dokázala v kole druhém o jednu příčku vylepšit. Pomohla si k tomu skokem dlouhým 97,5 metru. Vítězkou byla Slovinka Erzarová před domácími skokankami Arnetovou a Torazzaovou.

V neděli naopak Indráčková dokonce útočila na třetí pozici, ale za znovu třetí Emely Torazzaovou zaostala o pouhých 1,8 bodu. Už po prvním kole byla Anežka čtvrtá za 95 metrů, načež zaznamenala třetí nejlepší výsledek v rámci kola druhého. S 96,5 metry ale nakonec Švýcarku nepokořila. Vítězkou byla opět Tina Erzarová před Sinou Arnetovou.

Výsledky v Kanderstegu se promítly i do celkového hodnocení OPA Alpen Cupu, v němž Indráčková aktuálně figuruje se ziskem 280 bodů na druhém místě. Vedoucí patnáctiletá Slovinka Tina Erzarová má poměrně výrazný náskok 100 bodů, jelikož vedle dvou vítězstvích ve Švýcarsku se prosadila výrazně i v Liberci, kde byla jednou první a jednou druhá (stejně jako Indráčková).

Na středním můstku v Kanderstegu skákali rovněž chlapci a z českých reprezentantů se představil David Rygl. V sobotu začal skokem dlouhým 96 metrů, což jej vyneslo na 14. příčku. Závod zakončil pokusem dlouhým 95,5 metru a obsadil konečné 16. místo. Vítězství slavil Rakušan Simon Steinberger před svým krajanem Fabianem Heldem a Němcem Jannikem Faisstem.

V nedělním závodě osmnáctiletý Rygl atakoval dokonce elitní desítku, když po prvním kole figuroval na 11. místě (102 metrů). Ve finálovém kole délku skoku zopakoval, ale tentokrát skákali o něco lépe i někteří jeho soupeři, což znamenalo propad na 13. příčku. Pro výhru si doskákal domácí Juri Kesseli před Němcem Faisstem a Rakušanem Johannesem Poelzem.

Kompletní výsledky všech závodů naleznete zde.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině