Anežka Indráčková skončila v jednokolovém závodě Alpine Cupu těsně pod bednou, Rygl zopakoval umístění ze soboty

Anežka Indráčková skončila v jednokolovém závodě Alpine Cupu těsně pod bednou, Rygl zopakoval umístění ze soboty

2 min 45 s

Anežka Indráčková na sobotní vítězství v Alpine Cupu v německém Oberhofu nenavázala. V jednokolovém nedělním závodě předvedla slušný skok, ovšem našly se tři soupeřky, které předvedly o ještě o něco lepší, a to hlavně stylově. Mezi muži David Rygl zopakoval 24. příčku.


Rozhodoval jediný skok. Anežka Indráčková předvedla nejdelší ze všech, rovných 100 metrů, avšak dostala výrazné srážky za styl, takže prvenství neobhájila, sedmnáctiletý český talent se musel spokojit se čtvrtým místem.

Stupně vítězů ovládly Slovinky. Katarina Pirnovarová doletěla do vzdálenosti 92 metrů s výbornými známkami za styl a v těsném souboji o půl bodu porazila Taju Bodlajovou (97 m), třetí příčku vybojovala Tinkara Komarová (96 m).

Také muži absolvovali pouze jednokolový závod. David Rygl navázal na sobotní výsledek, za skok hodnoty 95,5 metru zopakoval 24. pozici.

Na čelních příčkách si oproti prvnímu závodu prohodili místa dva Rakušané. Tentokráte zvítězil Louis Obersteiner (113 m), na nějž nebezpečně dotíral Stephan Embacher (112,5 m), nakonec však vyfasoval o půl bodu horší známky. Dvěma rakouským závodníkům znovu kryl záda Švýcar Juri Kesseli (105 m).

Oficiální výsledky závodu žen naleznete ZDE, závodu mužů ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině