Anežka Indráčková si odbyla premiéru ve Světovém poháru, z kvalifikace postoupily dvě Češky

Anežka Indráčková si odbyla premiéru ve Světovém poháru, z kvalifikace postoupily dvě Češky

3 min 38 s

Další zastávka Světového poháru žen, kterou hostí rakouské Ramsau, odstartovala ve čtvrtek odpolední kvalifikací. Do ní nastoupilo hned kvarteto Češek, které utvořily Štěpánka Ptáčková, Klára Ulrichová a Karolína Indráčková se svou sestrou Anežkou. Právě poslední zmíněná si odbyla v závodech nejvyšší kategorie svou premiéru a nutno říct, že si nevedla vůbec špatně.


Na start kvalifikace se v Ramsau postavilo hned 63 závodnic, a to včetně čtyř českých. Největším nadějím naší výpravy, Karolíně Indráčkové a Kláře Ulrichové, se zadařilo obzvlášť v prvním tréninkovém pokusu.

V něm Karolína Indráčková zaujala 23. příčku, Ulrichová pak 27. Ptáčková s Anežkou Indráčkovou v trénincích skákaly na úrovni šesté až sedmé desítky.

Na samotnou kvalifikaci si nechala svůj nejlepší skok mladší ze sester Indráčkových, jejíž skok do vzdálenosti 69 metrů jí přiřknul při premiéře ve Světovém poháru povedenou 45. pozici. Benjamínek českého týmu ztratil na senzační postup do hlavního závodu pouhých 5,8 bodu.

Podruhé v sezoně se probojovala do elitní čtyřicítky Klára Ulrichová, kterou se svým pokusem dlouhým 71 metrů i uzavřela. O tři metry dále doplachtila v kvalifikaci, kterou doprovázel poměrně silný zadní vítr, Karolína Indráčková. Té se povedlo ve výsledku obsadit 35. místo.

Poprvé od operace kolene se ve Světovém poháru představila Štěpánka Ptáčková. Ta za 54,5 metru brala 60. místo.

Čtvrteční kvalifikaci ovládla Rakušanka Marita Kramerová (94 m), kterou na stupních vítězů doplnily Japonka Sara Takanašiová (91,5 m) a Slovinka Urša Bogatajová (90 m).

Hlavní závod je v rakouském Ramsau naplánován na pátek. První skok obstará Číňanka Čching-jüe Pcheng, a to v 15:30.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE

Foto: Nordic Focus 

 Pomoc Ukrajině