Anežka Indráčková opanovala sobotní závod Alpen Cupu, Rygl se umístil ve třetí desítce

Anežka Indráčková opanovala sobotní závod Alpen Cupu, Rygl se umístil ve třetí desítce

2 min 49 s

Alpen Cup zavítal do německého Oberhofu. Velkou radost udělala českým fanouškům Anežka Indráčková, která mezi ženami nenašla konkurenci a vybojovala prvenství. V mužském závodě obsadil David Rygl 24. místo.


Anežka Indráčková zadělala na prvenství už v prvním kole, v němž doletěla do vzdálenosti 92,5 metru, v těsném závěsu 1,6 bodu se české reprezentantky držela Slovinka Taja Bodlajová (90 m).

Druhé kolo vyšlo talentované sedmnáctileté české skokance ještě lépe. Anežka Indráčková jako jediná pokořila stometrovou hranici, když dopadla na značku 101 metrů a nejbližší konkurentce Tinkaře Komarové (90 a 92,2 m) ze Slovinska uletěla na rozdíl 7,6 bodu, o dalších osm desetin bodu zpět byla třetí Francouzka Lilou Zepchiová (85 a 93 m).

Také závod mužů měl české obsazení, a to zásluhou Davida Rygla. Sedmnáctiletý skokan zapsal do statistik skoky do vzdálenosti 91 a 88,5 metru, v součtu obou výkonů se umístil ve třetí desítce, konkrétně na 24. pozici.

Vítězství vybojoval rakouský reprezentant Stephan Embacher (106,5 a 105 m), který s velkým náskokem 13,9 bodu pokořil krajana Louise Obersteinera (109 a 100,5 m), stupně vítězů doplnil švýcarský závodník Juri Kesseli (103,5 a 98 m).

Alpen Cup pokračuje v německém Oberhofu i v neděli, na programu jsou opět individuální závody obou kategorií.

Oficiální výsledky závodu žen nalezneze ZDE, závodu mužů ZDE.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině