Alpen Cup Oberstdorf: David Rygl nejlepším z Čechů, závody opanoval Bartolj

Alpen Cup Oberstdorf: David Rygl nejlepším z Čechů, závody opanoval Bartolj

5 min 1 s

Druhý zářijový víkend se v německém Oberstdorfu konalo pokračování juniorského Alpen Cupu. Soutěžilo se ve dvou dnech, na start se dostalo přes 70 skokanů a české mládí zastupovali David Rygl, Daniel Škarka a Filip Křenek.


Mezi jednasedmdesáti startujícími byli k nalezení hned tři čeští zástupci. V sobotu se soutěžilo ve večerních hodinách a celý program skončil až kolem deváté hodiny večerní. Svým prvním skokem výborně založil sedmnáctiletý David Rygl, který skočil rovných 94 metrů a držel se v první třicítce.

Daniel Škarka dolétl sice na 103 metrů, ale kvůli problémům na dopadu mu styloví rozhodčí hodně bodů strhli. Šestnáctiletý skokan zakončil první kolo na konci páté desítky. Posledním do party byl Filip Křenek, který díky pokusu, který měřil 83 metrů, zakončil první kolo na 62. příčce.

Díky druhým skokům však všichni čeští reprezentanti poskočili výsledkovou listinou vzhůru. David Rygl dolétl na 94 metrů a ve výsledkové listině byl k nalezení na 23. místě. Daniel Škarka sice ubral pět metrů z prvního pokusu, dopad si však tentokrát pohlídal a poskočil na celkovou 35. pozici. Zlepšení zaznamenal i Filip Křenek, který skočil 90,5 metru a závod zakončil na 54. příčce.

Nejvyšší stupínek obsadil na slavnostním vyhlášení vítězů Slovinec Maksim Bartolj, který předvedl skoky o délkách 108 a 101 metrů. Za ním se seřadili dva Rakušané Jonas Schuster a Julijan Smid.

V neděli dopoledne pokračoval program v německém středisku dalším závodem. A ten byl pro české barvy ještě o kousek lepší.

Po prvním kole byl nejlepším Čechem David Rygl, který předvedl skok dlouhý 98 metrů. Daniel Škarka navázal pokusem, který měřil 94,5 metru. Nejslabší pokus předvedl z českého trojlístku Filip Křenek, který si připsal 78,5 metru.

Druhé pokusy dopadly o chlup hůře. David Rygl dolétl na metu 92 metrů a celkově skončil na pěkném 19. místě. Daniel Škarka si vzdáleností oproti prvnímu pokusu také lehce pohoršil, když doskočil na 92,5 metru a v konečné listině otevíral díky 21. pozici třetí desítku pořadí. Filip Křenek doplachtil na 76,5 metru a závod zakončil na 61. pozici.

Stupně vítězů zůstaly totožné i pro druhý závod v německém lyžařském středisku. První příčku ukořistil Maksim Bartolj, který předvedl nejdelší skoky dne, a to 107,5 a 105,5 metru. Za ním se opět seřadili Jonas Schuster a Julijan Smid.

Kompletní výsledky ze závodů naleznete ZDE.Pomoc Ukrajině