Alpen Cup míří do Česka. Po roce se opět bude skákat pod Ještědem

Alpen Cup míří do Česka. Po roce se opět bude skákat pod Ještědem

4 min 22 s

Liberecké skokanské můstky po roce opět ožijí mezinárodními závody. Zářijové datum se stává pro konání Alpen Cupu na českém území tradicí, tentokrát se bude skákat ve dnech 9. a 10. září.


Závody Alpen Cupu jsou určeny pro mladé závodníky ve věku od 15 do 19 let. Oba víkendové dny budou na programu závody mužů v zajímavé konkurenci, kdy síly poměří závodníci a závodnice z osmi zemí.

Skákat se bude na středním můstku (HS 100), kde minulý rok zazářila dvojice skokanů Rok Masle ze Slovinska, jenž vyhrál oba závody, a Louis Obersteiner, který skončil v obou případech druhý.

Co se českých reprezentantů týče, závody se povedly Jiřímu Konvalinkovi, který skončil v prvním závodě na sedmém místě, v druhý den soutěže mu zdatně sekundoval David Rygl, jenž skončil desátý.

Prvně jmenovaný bude tentokrát soutěžit ve své hlavní disciplíně, tedy v severské kombinaci. Nicméně druhý jmenovaný bude mít šanci zaujmout i letos, nechybí totiž v nominaci. Společně s ním bude české barvy reprezentovat Daniel Škarka, Jan Ošmera, Filip Křenek, Josef Buchar, Dominik Lukeš, Vojtěch Stolarz, Lukáš Jeřábek, Štěpán Kysel a Jiří Černý.

„Závody budou v mezinárodní konkurenci osmi evropských zemí, nebude to nic lehkého. Za naše želízka v ohni považuji pochopitelně Daniela Škarku a Davida Rygla. Mezi černé koně závodu bych pak zařadil Josefa Buchara a Vojtěcha Stolarze,“ vypíchnul některé závodníky Filip Sakala, sportovní ředitel skokanského úseku.

Závodit budou také juniorky, konkrétně Veronika Jenčová, Natálie Nejedlová a Anežka Indráčková.

Nejedlová už své tažení Alpen Cupem začala, představila se na úvodní zastávce v německém Pöhle. Tam odskákala závody v obou dnech, přičemž skončila na 21. a 19. místě. 

Program závodů:

Sobota 9. září
14:00 oficiální trénink
15:30 1. kolo závodu na středním můstku
následuje finále závodu na středním můstku a vyhlašování vítězů

Neděle 10. září
12:30 zkušební kolo
14:00 1. kolo závodu na středním můstku
následuje finále závodu na středním můstku a vyhlašování vítězů

 

Foto: Kinga StanaszekPomoc Ukrajině