Alpen Cup Liberec: Vítězství pro Anežku Indráčkovou, Rygl nejlepším z Čechů

Alpen Cup Liberec: Vítězství pro Anežku Indráčkovou, Rygl nejlepším z Čechů

5 min 37 s

Druhý závodní den v Liberci nabídl velmi vyrovnanou soutěž dívek i chlapců. Na domácím můstku triumfovala Anežka Indráčková, jenž opanovala obě kola. Pěkný výkon s umístěním v elitní desítce zapsala opět Veronika Jenčová. Nejlepším Čechem opět David Rygl.


Nedělní závody v Liberci provázelo slunečné počasí s velmi proměnlivým větrem, většinu závodů však foukalo dívkám i chlapcům do zad. První kolo dívčího závodu se náramně vydařilo Anežce Indráčkové, česká reprezentantka předvedla pokus dlouhý 90 metrů, ten ji katapultoval na první pozici. Nejdelší pokus zapsala Indráčková i v kole druhém, když doletěla na metu 98,5 metru.

Na slušný výkon ze soboty navázala i Veronika Jenčová, devatenáctiletá závodnice založila skokem, který měřil 85,5 metu a umístila se na osmé pozici. Ve druhém kole se díky vyššímu nájezdovému oknu zlepšila o pár metrů, ale nakonec skončila jen těsně na 9. pozici.

Třetí Češkou v závodě byla Natálie Nejedlová. Patnáctiletá závodnice se uvedla skokem, jenž měřil 64,5 metru a odsunul ji na 30. pozici. Druhý skok byl v podání mladé Češky mnohem povedenější a Nejedlová nakonec obsadila 28. příčku.

Anežku Indráčkovou na stupních vítězek doplnily Tina Erzarová a Pola Beltowská.

Českých skokanů šlo do akce hned deset. Nejlépe se před domácím publikem prezentoval David Rygl. Osmnáctiletý reprezentant v prvním kole skočil pouze 87 metrů ve velmi silném zadním větru a do druhého pokusu šel z 25. příčky. Druhým pokusem si Rygl spravil chuť, dolétl až na metu 90,5 metrů a polepšil si o několik pozic na celkové 16. místo.

Druhým nejlepším Čechem v závodu byl Daniel Škarka, Sedmnáctiletý závodník založil pokusem měřícím 86,5 metrů, které znamenalo 46. pozici. Na stejné příčce se udržel i po druhém kole, v něm se prezentoval skokem dlouhým 87 metrů.

Těsně za první padesátkou se umístil Vojta Stolarz, český skokan na lyžích zahájil závod pokusem, jenž měřil 84 metrů, ve druhém kole si o pár metrů polepšil, stejně tak ale jeho nejbližší soupeři a Stolarz se nakonec propadl na 53. příčku.

Na 58. pozici se umístil Štěpán Kysel, o dvě místa za ním zaostal Jan Ošmera. Další tandem Čechů je ve výsledkové listině k nalezení na 62. a 63. pozici, tato místa patří Jiřímu Černému a Filipu Křenkovi. Pětašedesátý skončil Josef Buchař. Téměř na konci výsledkové listiny zakotvili Lukáš Jeřábek a Dominik Lukeš.

Závod chlapců opanoval Němec Adrian Tittel, na pódiu pro tři nejlepší jej doplnili Rakušané Simon Steinberger a Johannes Poelz.

Kompletní výsledky z celého závodního víkendu naleznete pod tímto odkazem. Příští zastávku Alpen Cupu bude koncem září hostit švýcarský Kandersteg.Pomoc Ukrajině